Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

detaily ze zákulisí

U Anči z Ulice propukne vážná nemoc! Bude to drama, prozradila

U Liškových v seriálu Ulice to v posledních týdnech hodně vře. Provalilo se totiž, že Bedřich čeká dítě s jinou. Neskončí to ale jen křikem a výčitkami, Anička to odnese i zdravím.

Jeden opilecký úlet, který si Bedřich ani nepamatuje, a rodinný život Liškových skončil v troskách. Nevěra poznamená každý vztah, o to horší je, když si partner pořídí dítě s jinou. A Anča vyhrocenou situaci neustojí.

 

"Scénáristé vymysleli, že tenhle průšvih odstartuje psychickou chorobu. A jelikož si Ulice vždy bere za své řešit nějaký sociální problém, bude se mluvit nejen o chorobě jako takové, ale i o možných řešeních," řekla ve Snídani s Novou představitelka Aničky Liškové Ljuba Krbová.

 

Aby dokázala Ljuba roli co nejpřesvědčivěji zahrát, konzultovala Aniččin stav s psycholožkou Karolinou Diallo. "Nejdřív jsme museli vyřešit, jako psychickou poruchu by Anička mohla mít. Jaká by se jí na základě toho, co se jí v životě děje, mohla rozjet," vysvětlila psycholožka. Nakonec mezi variantami zvolili obsedantně kompulsivní poruchu. "Ljuba dostala instrukce, jak taková porucha vypadá a jak se projevuje," dodala Diallo.

 

Název obsedantně kompulsivní porucha se skládá ze dvou slov - obsese a kompulse. "Obsese jsou vtíravé myšlenky, které se dostávají do naší mysli nezávisle na naší vůli. Jsou většinou iracionální, ale nemůžeme se jich zbavit. Kompulse je potom činnost, která má potlačit úzkost z té vtíravé myšlenky. Často se několikrát po sobě opakuje a působí jako rituál," popsala psycholožka.

 

 

"Máte pocit, že jste nevypnula žehličku a že hoří dům. Vrátíte se, zkontrolujete, že je žehlička vypnutá, a ono to za chvíli přijde znova," osvětlila Ljuba. V Ulici situace s Ančinou nemocí vyvrcholí asi za měsíc. "Bude to poměrně dramatické, myslím, že se diváci mají na co těšit," lákala Ljuba ke sledování seriálu.

 

"Obecně platí, že muži mají neradi změnu. Zůstávají tam, kde mají své jisté. Na druhou stranu ženy snadněji odpustí nevěru než muži," vysvětlila psycholožka, jak lidé řeší partnerské krize.

 

U Aničky Liškové to ale nebude jen tak. Ona sama děti nikdy mít nemohla, přitom to bylo její největší přání. A ještě před tím, než se provalila Bedřichova nevěra, uvažovala dokonce o osvojení dalšího dítěte. "S odpuštěním to bude hodně problematické," prozradila.

 

Ulici sledujte každý všední den v 18:25 na Nově! Předchozí díly si můžete pustit na NOVA Plus nebo VOYO.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Představitelka Adriany měla drsné tajemství: 2 roky dokázala lhát svému okolí, než to prasklo!

TO JE NÁDHERA: Jak bydlí Míša Tomešová? S manželem a miminkem žijí v tomhle luxusním domě!

TN.cz