Vážná nehoda

U Znojma se srazily autobus a 2 auta. Jeden mrtvý, 5 zraněných

Téma:

K vážné nehodě došlo před polednem na silnici I/53 mezi Znojmem a Pohořelicemi. Podle prvotních informací řidič jednoho osobního vozu nedobrzdil, zezadu narazil do druhého vozu a odhodil ho přímo pod kola autobusu. Ten po nehodě skončil v poli. Jeden z řidičů osobáků nehodu nepřežil.

"Dopravní nehoda na silnici I/53 nám byla oznámena o půl 12. K nehodě došlo na křižovatce u obce Mackovice. Srazily se autobus a dvě osobní auta. Autobus jel směrem na Brno, osobní vozy na Znojmo. Jedno z osobních vozidel zpomalilo a druhé do něj zezadu narazilo. Došlo ke střetu s autobusem," popsala TN.cz nehodu mluvčí znojemských policistů Lenka Drahokoupilová.

 

Autobus po nehodě skončil desítky metrů mimo vozovku v poli. Mimo silnici skončilo také jedno z vozidel. V autobuse se zranili řidič a tři cestující, zranění utrpěl také řidič vozidla, které zezadu narazilo do druhého. Jeho řidič dopadl nejhůře.

 

Na místě zasahoval dokonce vrtulník jihomoravských záchranářů. Řidiči ve středních letech už ale záchranáři nedokázali pomoci a muž na místě na vážná zranění zemřel.

 

GALERIE: Nehoda autobusu na Znojemsku

1
/
6
Zdroj: TV Nova
Nehoda autobusu na Znojemsku - 1

 

Silnice I. třídy musela být kvůli nehodě uzavřena. Policisté odkláněli dopravu přes Čejkovice, Břežany, Dolenice a Damnice až na křižovatku u Miroslavi. Kvůli objížďce na silnici I/53 uvízly kamiony, které podle policejní mluvčí Drahokoupilové stojí u Lechovic.

 

 

Mluvčí ve 14. hodin odhadovala, že uzavřený úsek bude otevřen nejdříve v 16 hodin. K nehodě došlo jen kousek od místa, kde 11. března při dopravní nehodě zemřel postarší pár.

vbo TN.cz