Úkaz na Aljašce

UFO padající z nebe ohromilo svět! My to nebyli, tvrdí armáda

UFO nad Houstonem
Zdroj: Twitter
Ilustrační snímek
Téma:
UFO

Milovníky záhad z celého světa ohromilo video natočené v aljašském městě Anchorage. Na záběrech je vidět záhadný objekt, který podle všeho pomalu padá k zemi, zatímco se za ním táhne výrazný chvost tmavého kouře.

Logickým vysvětlením by bylo, že jeden z místních zkrátka natočil letoun z blízké letecké základny Elmendorf-Richardson. Jenže nenatočil.

 

Mluvčí základny Erin Eatonová se totiž nechala slyšet, že podivný úkaz s jejich aktivitou nemá nic společného. "Tohle nevypadá jako jedno z našich letadel," uvedla podle britského Daily Mirroru Eatonová.

 

Představitelé Úřadu pro dohled nad leteckou dopravou uvedli, že předmět na záběrech není letadlo a že neregistrují žádná hlašení o leteckých incidentech z tohoto místa a doby.

 

Podle některých expertů je ovšem letadlo tím nejpravděpodobnějším vysvětlením. Myslí si to například Peter Davidson, ředitel Národního centra pro hlášení UFO sídlícího ve Washingtonu.

 

 

"Jde o letadlo s proudovými motory, které letí ve velké výšce. A protože se pohybuje směrem od objektivu, tak to vypadá, že padá," má jasno Davidson.

 

Autora videa Adonuse Baugha ovšem takové vysvětlení nepřesvědčilo. Podle osmnáctiletého mladíka záhadný objekt totiž vypadá jako něco, co právě vstupuje do atmosféry.

 

 

"Zrovna jsme s mámou šli u domu k autu, když jsem si všiml, že něco padá z nebe. Myslel jsem, že to je třeba meteor. Nic takového jsme ještě neviděl," popsal Baugh.

Související témata:
pez TN.cz