SLEDUJEME Další útok v Německu

Uprchlík se odpálil na hudebním festivalu! 12 zraněných, tři těžce

Téma:

U vstupu na hudební festival v bavorském Ansbachu nedaleko Norimberku se odpálil 27letý Syřan. Exploze zranila 12 lidí, z toho tři vážně. Zabila jen útočníka.

Žadatel o azyl ze Sýrie přišel na festival pod širým nebem po 22. hodině. Pořadatelé ho nevpustili dovnitř, což patrně zachránilo mnoha lidem život. Uvnitř areálu bylo 2500 návštěvníků závěrečného koncertu.

 

Syřan vzápětí odpálil nálož, kterou měl v batohu. Podle prvních informací byla velmi silná. Na místo se začaly sjíždět desítky sanitek a policejních vozů. Záchranáři odvezli do nemocnic 12 zraněných, tři z nich jsou ve vážném stavu. 27letý pachatel při útoku zemřel.

 

Policisté festival evakuovali a uzavřeli celé historické centrum města. Do Ansbachu už přijel bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann, zasedá krizový štáb. Atentátník podle policie neměl komplice.

 

GALERIE: Útok v bavorském Ansbachu

1
/
6
Zdroj: ČTK
Útok v bavorském Ansbachu - 1

 

"Stále nevíme, jestli chtěl útočník jen spáchat sebevraždu, nebo měl v úmyslu zabít i jiné lidi. Jen díky šťastné náhodě nezemřelo více lidí," uvedl Herrmann na tiskové konferenci. "Teď musíme udělat maximum, aby se násilí, páchané azylanty v naší zemi, nešířilo dál," dodal.

 

 

Útočník přišel do Německa před dvěma lety. Loni mu úřady odmítly poskytnout azyl, povolily mu ale pobyt, dokud se nezlepší bezpečnostní situace v Sýrii. V minulosti se prý pokusil spáchat sebevraždu.

 

Jde už o třetí podobný útok v Bavorsku za sedm dní. Nejprve vraždil afghánský mladík sekerou a nožem ve vlaku, v pátek pak 18letý Němec íránského původu zastřelil v Mnichově devět lidí.

TN.cz