extrémní vedra

V Jeseníkách zemřela cyklistka! Zkolabovala na výletě s přáteli

V Jeseníkách zemřela cyklistka
Zdroj: Horská služba Jeseníky
Cyklistka zemřela na polské straně Jeseníků
Téma:

Horská služba vyjížděla v sobotu k záchraně cyklistky, která zkolabovala na polské straně Jeseníků. Resuscitace byla neúspěšná a žena zemřela. Záchranáři také varují turisty, aby omezili své výlety během horka. Případně je přizpůsobili svému zdraví.

Nešťastně skončil výlet pětačtyřicetileté cyklistky na polské straně Malého Sněžníku v Jeseníkách. Během cesty se jí neudělalo dobře a zkolabovala. Její přátelé zavolali hasičům, kteří okamžitě zkontaktovali Horskou službu.

 

Po příjezdu na místo začali záchranáři pomáhat polským kolegům s resuscitací. "Okamžitě jsme se k nim připojili a dál pokračovali společně v pokusech obnovit ženě životní funkce. Pak jsme ji pomohli naší čtyřkolkou na přívěsném vozíku šetrně převézt necelý kilometr k místu přistání polského vrtulníku. Jeho posádka si poté ženu převzala," řekl Miroslav Černý z Horské služby.

 

Žena i přes veškeré pokusy záchranářů zemřela. "I přes smutný výsledek resuscitace byla celá akce perfektní ukázkou přeshraniční spolupráce všech českých i polských záchranářských složek. Skutečně se někdy stává, že v okolí hranice je signál druhé strany, ale i přesto je pomoc rychlá a obvykle efektivní," komentoval událost Michal Klimeš, náčelník Horské služby Jeseníky.

 

 

Klimeš také radí turistům, aby výlety plánovali s ohledem na své zdraví a schopnosti. Náročnější horské trasy pro ně mohou být nebezpečné především při velkých vedrech.

reg TN.cz