Spojené státy americké

V Kalifornii evakuují další města. Obří požáry se šíří a polykají desítky domů

Požáry v Kalifornii
Zdroj: Profimedia
Požáry v Kalifornii na ilustračním snímku
Jan Houška
Jan Houška
Publikováno 7. 9. 2020
Téma:

Kalifornské úřady nařídily z důvodu bezpečnosti evakuaci několika měst. V zemi aktuálně bojují s obřími požáry, které za sebou nechávají spálenou krajinu.

Hasiči musí zasahovat ve špatně přístupném terénu, každopádně v neděli se jim před ohněm podařilo zachránit město Shaver Lake. Naopak v blízkém městě Big Creek lehlo popelem přes 30 domů.

 

V sobotu museli záchranáři pomocí helikoptéry zachránit také 207 lidí poté, co je plameny uvěznily v táborové osadě poblíž Fresna. “Slova nedokážou popsat, jak strašné škody ohně místní společnosti způsobily,” řekl obyvatel města Big Creek.

 

 

Oheň už stačil spálit více než 295 kilometrů čtverečních lesa. Proti živlu je aktuálně nasazeno kolem 850 hasičů z celého okresu. V místě požárů dosahují v posledních dnech teploty až k 50 stupňům Celsia.

 

Vysoké teploty a požáry trápí celou Kalifornii, například v San Franciscu v neděli naměřili teplotní rekord, a to 37,7 stupňů Celsia. Podle informací agentury AP zasahuje v současné době v celé Kalifornii více než 14 tisíc hasičů proti 23 obřím požárům po celém státě.

 

Kalifornii dál trápí masivní lesní požáry. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz