Demokratický sjezd

V USA začal sjezd demokratů, Obamová to schytala od Trumpa!

Téma:

Ve Spojených státech začal sraz Demokratické strany, který se poprvé odehrává na internetu. Hlavní hvězdou sjezdu byla Michelle Obamová, která nešetřila kritikou Donalda Trumpa. Setkání bude pokračovat do čtvrtka a moderuje ho herečka Eva Longoria.

Pandemie, ekonomika a rasové problémy. Tak Eva Longoria popsala hlavní důvody krize v Americe. Do konverzace se zapojili i běžní obyvatelé Spojených států, včetně zdravotních sester a doktorů. Sdíleli své zkušenosti z boje s koronavirem během Trumpovy vlády.

 

"Je to těžké, odcházel jsem z pohotovostního oddělení v slzách, stejně jako spousta mých kolegů. Lidé jsou vyčerpáni a koukáme se na pohromu, která přijde v zimě s koronavirem a chřipkou," řekl lékař Bradley Dreifuss.

 

Podporu Joe Bidenovi tam vyjádřili i bývalí prezidentští kandidáti za Demokratickou stranu včetně Bernieho Sanderse, který z kampaně v dubnu odstoupil. Ten přirovnal Trumpa k římskému císaři Neronovi, který opustil Řím v plamenech. Prezidenta také viní z autoritářského vedení země.

 

"Čelíme nejhorší zdravotnické krizi za posledních 100 let, největšímu pádu ekonomiky od velké deprese. Čelíme systematickému rasismu a ohromné hrozbě naší planetě, kterou představuje změna klimatu," vzkázal Sanders.

 

 

Do administrativy Donalda Trumpa se pustila i bývalá první dáma Michelle Obamová. Kritizuje jeho nedostatek empatie a vyzývá Američany k volbě Joa Bidena.

 

"Tuto práci jednoduše nelze vykonávat ve lži. Řekla jsem to již předtím, být prezidentem vás nezmění, pouze odhalí, co jste zač," uvedla Obamová.Donald Trump jí pichlavě odpověděl přes svůj twitterový účet. "Někdo prosím vysvětlete Michelle Obamové, že Donald J. Trump by tu nebyl, v tomto krásném Bílém domě, nebýt práce jejího manžela Baracka Obamy," napsal prezident.

 

Senátorka Catherine Cortezová za stát Nevada poukázala na možnost korespondenčního hlasování, o které je z důvodu pandemie velký zájem. Podle Trumpa ale hrozí, že by takové volby daly prostor k podvodům. "Donald Trump se nás snaží rozdělit tím, že nám vezme možnost volit korespondenčně. Nevadě hrozí odepřením financí kvůli našemu korespondenčnímu systému," domnívá se Cortezová.

 

Volba nového prezidenta se uskuteční 3. listopadu. Podle průzkumů zatím vede Joe Biden o zhruba osm procent. I proti tomu se současný prezident brání a tvrdí, že průzkumy jsou zkreslené.

Související témata:
Anežka Pichrtová, drz TN.cz