sousedské hodování

Na Karlově mostě se konala obří hostina. Přijít mohl každý!

Lucie Šprinclová
Lucie Šprinclová
30.6. 2020 14:26
Téma:

Lidé v úterý večer povečeřeli u půlkilometrového stolu přímo na Karlově mostě v Praze. Přijít mohl kdokoliv. Vstupné se neplatilo, jen bylo třeba přinést něco na zub. Atmosféra netradičního setkání byla jedinečná.

Sousedské hodování bylo symbolickým rozloučením s nelehkým koronavirovým obdobím a také přivítáním prázdnin. Slavnost odstartovala v 18 hodin a trvala do desáté večerní. Podmínkou bylo, aby každý host něco donesl. "Já jsem třeba přinesl rybízovou buchtu a už je pryč. To je ale smyslem akce, někdo něco přinese a jiný si to může dát,“ řekl organizátor Ondřej Kobza.

 

Stoly se ale rychle plnily dalším jídlem, a tak nikdo nešel domů hladový. Výběr byl opravdu pestrý. "My tu máme batáty, tresku, zeleninový salát, různé druhy melounů, šunku, prostě takové menší hody s krásným panoramatem," popsal jeden z návštěvníků.

 

"My jsme vzali palačinky, jahůdky, sendviče, trošku prossecca a kytička nesmí chybět. Sice to balila manželka, ale já to vím, protože jsem to už všechno ochutnal," přidal se další.

 

 

Podle organizátorů zažíváme jedinečnou situaci, kdy historické centrum Prahy není přeplněné turisty. V hlavní sezóně by konání takové akce nebylo možné. Proto se známý kavárník Ondřej Kobza ve spolupráci s Prahou 1 rozhodl uspořádat speciální hostinu, a to přímo na Karlově mostě.

 

"Já jsem viděl nějaké fotky z Karlova mostu, jak tu nikdo nechodí, labutě se tu procházejí a já měl vizi, že by se tu mohl udělat dlouhý stůl. Lidé se tu setkají a oslaví tak konec té koronavirové krize," dodává Kobza, který by byl rád, aby se i další města a státy inspirovaly a také uskutečnily podobnou akci.

 

 

Ondřej Kobza oživuje veřejný prostor po celém Česku. Má za sebou několik úspěšných projektů. K těm nejznámějším patří Piána na ulici, otevřená střecha Lucerny, Šachy na ulici nebo třeba kavárna Café V lese v pražských Vršovicích. Protože kapacita Karlova mostu na úterní akci byla prakticky vyčerpaná, Kobza doufá, že se lidé inspirují a podobné akce zorganizují třeba i ve svých městech.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz