Odchod velkého herce

Věděl, že se blíží konec! Stanislav Zindulka se na smrt připravoval

Poslední představení Stanislava Zindulky
Zdroj: Profimedia
Poslední představení Stanislava Zindulky
Téma:

Herec Stanislav Zindulka věděl, že mu už nezbývá moc času. Svoje poslední představení odehrál na Silvestra. Zemřel ve čtvrtek po poledni obklopen svojí rodinou. Bylo mu 86 let.

O úmrtí informoval ředitel Činoherního klubu Vladimír Procházka. Ten také prozradil, že Zindulka i lidé v jeho okolí věděli, že jeho zdravotní stav je špatný.

 

"Věděl to Standa a věděli jsme to i my. Věděli jsme to od poloviny prosince, kdy hrál v Činoheráku svoje poslední představení a vůbec mu nebylo dobře. Věděli jsme, že se jeho nemoc vrátila, tentokrát naposledy," napsal Procházka na facebookovém profilu divadla.

 

Poslední představení odehrál Stanislav Zindulka na Silvestra. Byl u toho i režisér Petr Pospíchal. Ten prozradil, že o silvestrovském představení Zindulka říkal, že je jeho poslední. Už chtěl jen odpočívat a do divadla chodit pouze coby divák.

 

 

 

"Protože jsme měli oba vztah k dýmkám a říkal, že už nemá v poslední době chuť na kouření, tak mi přinesl krabičku skvělého tabáku. Najednou jsem zjistil, že to bylo jakoby na rozloučenou," popsal pro TV Nova Pospíchal.

 

Zindulka několik týdnů bojoval s chřipkou. Podle deníku Blesk se mu nakonec stal osudným zápal plic. Kvůli nemoci nemohl Zindulka na premiéru filmu Narušitel, který zůstane jeho poslední filmovou rolí. Oblíbený herec se dožil 86 let.

 

Reportáž o úmrtí Stanislava Zindulky:

Související témata:
vbo TN.cz