Mirek Hoffmann

Velká rána pro milovníky country hudby! Zemřel zpěvák Zelenáčů

Zemřel Mirek Hoffmann
Zdroj: facebook, Zelenáči
Téma:

Česká hudební a filmová scéna letos prožívá jednu ztrátu za druhou. Smutnou zprávu v úterý nad ránem oznámila country kapela Zelenáči, která přišla o svého dlouholetého člena a zakladatele Mirka Hoffmanna (†83). Mezi jejich nejznámější hity patří Oranžový expres a Dívka s vlasem medovým.

Fanoušci country hudby v úterý utrpěli velkou ztrátu. Nad ránem zemřel ve věku 83 let legendární zpěvák kapely Zelenáči, nebo také Greenhorns, Mirek Hoffmann. Jeho smrt potvrdil dlouholetý přítel a nynější hlava kapely Milan Krbec. "Umřel ve spánku doma obklopený svou rodinou," řekl pro TN.cz smutně.

 

Kondolenční kniha

Zemřel zpěvák Zelenáčů Mirek Hoffmann

15:39
Petr Kříž
Ať se ti v countryovém nebi dobře odpočívá
15:39
Fanoušek
Byl to vynikající muzikant a zpěvák.At se mu tam nahoře dobře zpívá a má hodně posluchačů.
15:39
Barbra Krejčů
Budete žít navěky v našich srdcích!!
O smrti milovaného tatínka se zmínila na facebooku i Hoffmannova dcera Andrea Miškovská. "Dnes ve spánku odešel navždy do country nebe náš milovaný tatínek, dědeček a úžasný muzikant... nikdy na Tebe nezapomeneme," napsala.

 

Kapela si od svého vzniku v 60. letech získala srdce tisíců fanoušků, největší slávy se dočkala v 70. letech - hity z tohoto období postupně zlidověly. Mezi nejslavnější skladby patří například Oranžový expres nebo Dívka s vlasem medovým.

 

Připomeňte si staré hity kapely Greenhorns:

 

Hoffmann působil v původní kapele, která vznikla v roce 1965, ta se později v roce 1989 rozdělila na dvě části. Za vznikem Nových Zelenáčů stál právě Mirek Hoffmann. Podle Krbce ale Mirek už deset let nezpíval. Zůstal ale stále jakousi ikonou kapely. Nastávající koncert na konci března proto rušit nebudou.

 

 

Podle jeho známé Jany byl Hoffmann už dlouho nemocný a nevycházel ven. "Znali jsme se díky tomu, že naše děti spolu devět let chodily do školy. Pamatuji si ho jako velice obětavého člověka. Hodně pracoval hlavně po nocích, kdy skládal písničky. Samozřejmě jsme ho poslouchali, v 70. letech jsme chodili na jeho koncerty. Byla to tenkrát opravdu známá osobnost," vzpomíná na Mirka Hoffmanna Jana.

sei TN.cz