ZÁSAH STRÁŽNÍKŮ

VIDEO: Městská policie tvrdě zasáhla proti nezletilému chlapci bez roušky!

Brabec Martina
Martina Brabec
26.2. 2021 10:51
Téma:

Vlnu znepokojení a kritických reakcí si vysloužila městská policie v Berouně. Na sociálních sítích se totiž objevilo video, na kterém její strážníci tvrdě zakročili proti nezletilému chlapci, který neměl roušku. Zákrok městské policie už vyšetřuje státní policie.

"Nemáš roušku, je ti 14 let a bydlíš v Berouně? Žádné takové!" S takovým popiskem se začalo po sociálních sítích šířit video, které zachytilo část zásahu dvou strážníků městské policie v Berouně. 

 

Na videu se strážníci snaží uklidnit mladíka a povalí ho kvůli tomu i na zem. Když jim slíbí, že se uklidní, tak ho pustí a zvednou se. V tom okamžiku video končí. Ze záběrů není patrné, co zásahu předcházelo ani jak celý incident končí.

 

Městská policie v Berouně se prostřednictvím města Beroun k zásahu odmítla vyjádřit. "Tuto záležitost řeší Policie ČR. Dokud nebude vyšetřování ukončeno, nemůžeme se k tomuto případu vyjadřovat," uvedla vedoucí oddělení komunikace Jitka Soukupová. 

 

 

Státní policie potvrdila, že případ šetří a potvrdila také, že důvodem zákroku bylo, že nezletilý chlapec neměl roušku. "Berounští policisté prověřují případ incidentu na Husově náměstí v Berouně, kdy strážníci Městské policie řešili nerespektování vládních nařízení – nenošení roušky nezletilé osoby, která nerespektovala opakovaných výzev strážníků," uvedla Jana Šteinerová z krajského ředitelství policie Středočeského kraje.

 

Anketa

Souhlasíte s postupem strážníků?

Hlasovalo 5877 lidí.

 

V komentářích pod videem se vyrojila řada odsuzujících názorů. Zároveň si lidé ale také stěžují na to, že video zachycuje jen malou část zákroku.

 

Někteří uživatelé také píší, že problémem zřejmě nebyla jen chybějící rouška. "Byl ožralý jak doga a kudy šel dělal bordel proto na něj přijela městská policie. A vím to, protože ten den jsem ho potkal i s tou jeho přítelkyní, která ho nedokázala za celou dobu uklidnit, aby nedělal bordel," napsal například uživatel Jan K. 

TN.cz