vlčí návštěva

Vlk vyděsil muže na Českolipsku. Překvapil ho přímo při práci

Jan Houška
Jan Houška
17.7. 2020 14:55
Téma:

Vlk potulující se na Českolipsku byl zachycen na kameru mobilního telefonu. Jakuba vyrušil při práci v lese přímo za bílého dne.

Vlk se potuloval u obce Pavličky přímo za bílého dne. Video pořídil Jakub Sloup ve čtvrtek při práci v lese. Vlčí návštěvník přitom muži nevěnoval vůbec pozornost a jen si tak pobíhal okolo. Plaché zvíře se tak podařilo muži zachytit na mobilní telefon. 

 

"Včerejší video z práce. Přišel se na mě podívat vlk. Video bylo natočeno na Českolipsku u obce Pavličky - vyhlídka Čáp,“ píše Jakub.

 

"V České republice se nachází asi 13 smeček vlků. Každá smečka má přitom 4 až 6 členů. Vlci jsou pro naši řírodu důležití, jelikož pomáhají snižovat počty divokých prasat, která působí lesníkům obrovské škody," informovala Karolína Šůlová z Agentury ochrany přírody ČR.

 

 

Vyfotit vlka v přírodě je velkou vzácností, jelikož zvířata jsou plachá a před lidmi se spíše skrývají. V České republice byl vlk ve 20. století téměř vyhuben, každopádně nyní se začal do české přírody opět pomalu vracet.

 

"Je možné, že se některý z členů vlčí smečky z Ralska oddělil a došel až sem. Jsou známé i případy, kdy k nám vlci přišli až z Německa,“ uvedl koordinátor vlčí hlídky Miroslav Kutal.
 

TN.cz