sériový vrah

Vrah z turistického ráje už zná svůj trest! Zabíjel ženy i malé děti

Sériový vrah Nicos Metaxas
Zdroj: Profimedia
Nicos Metaxas zavraždil pět žen a dvě dívky
Téma:

V pondělí si vyslechl svůj trest důstojník kyperské armády Nicos Metaxas, který na Kypru zavraždil pět žen a dvě dívky. K činům se přiznal a podle svých slov jich lituje. Soud mu udělil jeden z nejvyšších trestů v dějinách ostrova a poslal ho do vězení na doživotí.

Kyprem před dvěma měsíci otřásl případ pětatřicetiletého důstojníka Nicose Metaxase, který zavraždil sedm lidí. Důstojník se tak stal prvním sériovým vrahem na ostrově, informoval deník Mirror.

 

V pondělí Metaxas stanul před soudem, kam ho přivedla policie, a měl na sobě neprůstřelnou vestu. Když mu soudce sděloval trest, začal brečet. "Spáchal jsem ohavné zločiny," řekl důstojník a vyjádřil soustrast rodinám obětí. Dohromady dostal od soudu sedm doživotních trestů a jedná se tak o nejvyšší trest v historii kyperského soudnictví.

 

Jeho oběťmi byly migrantky a na ostrově většinou pracovaly jako pokojské. Všechny se postupně ztratily mezi lety 2016 až 2018, od té doby po nich policie pátrala. Dvě dívky ve věku šest a osm let, které Metaxas také zabil, byly dcerami dvou migrantek.

 

 

Případ otřásl nejen ostrovem, ale také politikou. Rezignoval ministr spravedlnosti a o práci přišel také šéf policie. Kvůli tomu, že policisté neměli brát zprávy o zmizení žen vážně. Prý proto, že se jednalo o migrantky.

Související témata:
reg TN.cz