krásno u sokolova

Výbuch petardy utrhl mladíkovi ruku, musel pro něj letět vrtulník

Štěpán Hrubý
Štěpán Hrubý
Aktualizováno 28.12. 2019 20:20
Téma:

Na letišti v Krásně na Sokolovsku zasahovali záchranáři, policisté i hasiči, když se tam zranil mladý muž při výbuchu zábavní pyrotechniky. Incident se stal v pátek večer.

Na místě zasahovali dvě jednotky hasičů, které asistovaly záchranářům při zajištění přistání vrtulníku. Ten na místo přiletěl pro mladého muže, který se zranil při používání zábavní pyrotechniky.

 

Podle mluvčího záchranné služby Radka Hese je mladíkovi 22 let. Zranění bylo velmi vážné. "V podstatě se jednalo o částečnou amputaci ruky v zápěstí," potvrdil mluvčí portálu TN.cz.

 

"Pro policii hasiči následně zajistili celé místo události, pomáhali s osvětlením i vyhledáváním zbytků použité pyrotechniky. Jak k nehodě během používání zábavní pyrotechniky došlo, nyní zjišťuje kriminální policie společně s pyrotechniky,“ uvedl mluvčí hasičů Karlovarského kraje.

 

 

Hasiči zároveň varují před používáním zábavní pyrotechniky. "Laické používání zábavní pyrotechniky je nejvíce rozšířené právě během dnů příchodu nového roku. S sebou nese ale velká rizika. Nejen vzniku požáru, ale především zdravotní újmy jak uživatelů této pyrotechniky, tak i přihlížejících. Hasiči především důrazně varují před nákupem a používáním neschválené zábavní pyrotechniky, tedy prostředků bez řádného návodu a certifikace,“ varují na svém webu.

 

GALERIE: Výbuch petardy zranil mladíka

1
/
4
Zdroj: HZS Karlovarského kraje
Výbuch pyrotechniky zranil mladíka - 1

Varování před nelegální pyrotechnikou. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz