FOTO+VIDEO

VÝSTAVA: V Holešovicích se otevřela Brána do vesmíru!

Téma:

V pražských Holešovicích je nově k vidění nejrozsáhlejší světová expozice o kosmonautice. Výstava s názvem Brána do vesmíru přiváží do Prahy exponáty zapůjčené ze sbírek americké NASA i ze sovětské éry.

Na unikátní výstavě nechybí kosmické lodě, lunární průzkumné vozidlo, skafandry nebo kámen z Měsíce, který je bezesporu nejcennějším exponátem výstavy. Na ten si mohou návštěvníci díky otvoru ve vitríně dokonce i sáhnout.

 

GALERIE: Výstava Brána do vesmíru

1
/
25
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml
Výstava Brána do vesmíru - 22

 

Jedním z největších exponátů je vesmírná stanice MIR. V ní se návštěvníkům pořadatelé snaží přiblížit pocit, který zažívají kosmonauti ve volném vesmíru. Interiér je naklopený, po chvíli tak člověk ztrácí pojem o správné poloze. "Je to velmi matoucí, po chvíli je z toho člověku skoro až zle," svěřila se se svými dojmy jedna z návštěvnic.

 

 

Kromě obdivování vystavených exponátů se mohou návštěvníci na chvilku sami stát kosmonauty. K dispozici jsou k vyzkoušení různé simulátory a trenažéry, ale i skafandr, v kterém se může každý vyfotit. Unikátní výstava je v Praze k vidění do konce června, poté se přesune dál do dalších zemí.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz/Jakub Deml