APLIKACE TN.CZ
Islám

Vzpoura proti islámu: Lidé po Praze rozmístili ukamenované ženy

Vzpoura proti islámu: Lidé po Praze rozmístili ukamenované ženy
Zdroj: facebook.com

Podivné postavy se objevily na náměstích Prahy. Stojí za nimi iniciativy IvČRN a Blok proti islámu a mají připomínat násilí páchané na muslimkách.

Podivné sochy se objevily na náměstích Prahy. Stojí za nimi iniciativy IvČRN a Blok proti islámu a mají připomínat násilí páchané na muslimkách.

Aktivisté umístili "ukamenované nevěrnice" na náměstí na pražském Klárově, Jiřího z Poděbrad, Karlově náměstí a u metra Lužiny. Mají být připomenutím "islámského barbarství a násilí páchaného na ženách.

"Začíná to předsedou muslimských obcí, který vykládá, že ženy mají polovinu mozku, pokračuje nuceným zahalováním, domácím násilím, které je výslovně nařízené v Koránu, pokračuje ženskou obřízkou, následují vraždy ze cti a končí to veřejným kamenováním znásilněných žen,“ vysvětlila důvod instalace soch na svém Facebooku iniciativa Islám v České republice nechceme.

Praktiky jako veřejné kamenování znásilněných muslimek je podle sociologa Dana Prokopa podporováno většinou věřících například v Pakistánu. "V Turecku, Libanonu nebo Indonésii je ale naopak podporuje menšina muslimů," uvedl pro portál idnes.cz. Nyní se bude vyšetřovat, jestli akcí nedošlo k rozpoutávání xenofobních nálad ve společnosti.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Angelina Jolie prozradila, co stojí za vzestupem ISIS!

Svět porna nechutně útočí na muslimy: Herečky převléká do šátků i burek

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz