velká tragédie

Na přejezdu zemřeli Dan a Verča s dětmi. Za týden by slavili výročí

Téma:

Policisté z Hradce Králové stále vyšetřují okolnosti tragické nehody v Černožicích, kde v neděli odpoledne přišla na přejezdu o život čtyřčlenná rodina. Pocházela z nedalekého Dvora Králové nad Labem. Podle tamních lidí šlo o přátelské sousedy, kteří si tam před lety zrekonstruovali dům. V autě zahynuly i dvě dcery - bylo jim osm a pět let.

Za týden by manželé oslavili dvouleté výročí svatby, při které jim šly vlastní děti za družičky. Jenže dům na samém okraji Dvora Králové teď zůstal opuštěný. 32letá Veronika měla podle informací televize Nova řídit, vedle ní měl být o patnáct let starší Daniel. Muž se srdcem trampa a s hudebním nadáním.

 

Ztrátu milované rodiny nese velice těžce i Danielův bratr. "Dnes tragicky odešli do nebe můj milovaný bráška se svojí úžasnou rodinou. Spěte sladce. Nikdy nezapomenu," napsal na Facebooku. "Znal jsem Dana i Verunku, je to pro mne velká a bolestivá rána. Zní v uších jeho kytara a nádherný hlas. Čest jejich památce!" uvedl kamarád rodiny.

 

Vlak tlačil auto 300 metrů. O život kromě rodičů přišly ve vteřině i jejich dvě dcery. Bylo jim osm a pět let. Rodina žila na okraji chatové oblasti, kde si opravila dům, podle sousedů zhruba deset let.

 

Daniel byl prý šikovný, na zahradě zůstala spousta věcí vyřezaných ze dřeva. Podle sousedů velmi miloval svoje dvě dcery. "V těch dětech se viděl, věnoval se jim," popsal soused. "Příjemný, strašně hodný lidi," popsala sousedka.

 

 

U železničního přejezdu hoří čtyři svíčky, každá za jeden vyhaslý život. "Tragédie teda, holky byly jako obrázek," popsal soused. 50 metrů od přejezdu jsou další svíčky, které připomínají tragédie, které se staly v minulosti.

 

"Nehod tady na tom přejezdu bylo moc," říká muž, který poblíž pracuje. Ráno vzal hrábě a ze stezky, kudy jezdí na kole, odhraboval kameny. Ty, které před sebou hrnulo vlakem nabourané auto.
 

Petr Brzek/mik TN.cz