dobrý skutek

Zachránil Františkovi život a zmizel. Manželé hledají tajemného hrdinu

Jitka Fárová
Jitka Fárová
15.7. 2020 21:11
Téma:

Už tři měsíce hledají manželé Žiškovi z Údlic na Chomutovsku muže, který zachránil život panu Františkovi. Několik desítek minut ho oživoval. Manželé by mu rádi poděkovali, ale jejich hledání je zatím neúspěšné.

Žiškovi šli reklamovat zahradní křeslo, když náhle František spadl a bouchl se do hlavy. Okamžitě k němu přiskočil muž, který stál poblíž, zavolal záchranku a zahájil resuscitaci. Začal boj o život.

 

Celá záchranná akce trvala několik desítek minut. Tajemnému muži se podařilo Františka udržet při životě do doby, než si ho převzali záchranáři. Zachránce si pak prý jenom řekl o sklenici vody, rozloučil se a odešel.

 

"Chtěl bych mu poděkovat za to, že mi vlastně zachránil život, že tady můžu být pro svoji rodinu," dojímá se František Žiška.

 

 

Manželé mu chtějí poděkovat, ale po pohotovém muži jakoby se slehla zem. Nepomohly výzvy na sociálních sítích ani v obchodě, kde chvíli před záchranou nakupoval. Údajně ale řekl, že něco podobného už zažil v zahraničí. Mohlo by tak jít o vojáka z povolání.

 

Podle záchranářů je při laické resuscitaci nejdůležitější masáž hrudníku v rytmu písně Rolničky, rolničky.

 

"Správně by se mělo do člověka dýchat, proto se říká 30 kompresí a dva vdechy,“ informuje záchranářka Eva Birošík.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz