nedobrovolný sex

Záhada: Lachtani se rozhodli souložit s tučňáky, neví se proč!

Téma:

Vědci řeší záhadu mezidruhového sexu. Lachtani se totiž rozhodli, že budou znásilňovat tučňáky, a těm se to podle všeho moc nelíbí. Zejména, když je pak sežerou.

Podivné sexuální praktiky lachtanů natočili přírodovědci na ostrově Marion v subantarktickém Indickém oceánu. Velký lachtan na videu znásilňuje samici tučňáka královského.

 

Nebohá tučňáčice se za přihlížení ostatních tučňáků snaží bránit, nemá ale šanci. Jihoafričtí vědci zaznamenali nejméně čtyři na sobě nezávislé případy takovéto nedobrovolné kopulace. Po třech z nich nechali lachtani své znásilněné oběti odejít, v jednom ale po pohlavním styku lachtan tučňáčici sežral.

 

Přírodovědci při univerzitě v Pretorii si teď lámou hlavu, co to má znamenat. Podobný případ zaznamenali v roce 2006 na jiném místě, mysleli si ale, že se jedná o zcela ojedinělou záležitost.

 

 

"Upřímně řečeno, myslel jsem si, že něco takového jako v roce 2006 se už nestane, ono se ale naopak toto chování mezi lachtany podle všeho rozšířilo," řekl Nico de Bruyn z Institutu výzkumu savců pro BBC. Co lachtany k sexu s tučňáčicemi vede a jak se k tomu stavějí lachtanice, zatím není jasné.
 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Video: Sex s gumou (a krunýřem). Želvák si našel novou milenku

Cirkusáci utrápili lachtana. Zahynul kvůli horku při převozu. V kádi neměl vodu

Související témata:
hel TN.cz