možný výskyt pumy

Záhadná kočkovitá šelma na Liberecku? Policie prověřuje nález ohromných stop

Policie prověřuje nález stop po kočkovité šelmě
Zdroj: Policie ČR
Martin Klícha
Martin Klícha
Publikováno 26. 6. 2020
Téma:

Policisté opět prověřují hlášení o záhadné kočkovité šelmě na Liberecku. Na golfovém hřišti v lokalitě Morcinov bylo nalezeno několik stop, které by mohly patřit zvířeti o hmotnosti až 50 kilogramů. V případě, že byste na šelmu narazili, nepokoušejte se ji odchytit, krmit, provokovat nebo zahánět, upozorňuje policie.

V českých lesích se může člověk setkat s mnoha predátory, na některé už jsem ale celkem zvyklí. Občas se mohou lidé setkat s něčím poměrně neobvyklým. Policisté na Liberecku nyní prověřují možný výskyt pumy.

 

"Ve středu 24. června obdrželi policisté z Obvodního oddělení v Lomnici nad Popelkou další oznámení, které může souviset s výskytem tajemné kočkovité šelmy. Oznamovatel v odpoledních hodinách nalezl na bankru golfového hřiště v lokalitě Morcinov několik stop. Otlaky šlépějí o délce 12 centimetrů označil a vyrozuměl policisty. Policisté kontaktovali myslivce hospodařící v dané lokalitě, kteří ze stop odhadli, že by se mohlo jednat o větší kočkovitou šelmu o přibližné hmotnosti 50 kilogramů ," popsal mluvčí policie Vojtěch Robovský.

 

Záhadná kočkovitá šelma se měla objevit už před více než týdnem v oblasti Stružnice, výskyt popisovali očití svědci, žádné prokazatelné pobytové znaky o jejím výskytu však nalezeny nebyly.

 

 

"Stále platí to, aby se lidé neuchylovali k agresívnímu jednání vůči této šelmě. Aby však i přesto byli dostatečně ostražití a při možném setkání se zvířetem zachovali klid. Šelmy jsou tvorové plaší a raději, než aby se pouštěly do konfliktních situací s člověkem, urychleně zmizí z jeho dosahu. Nepokoušejte se šelmu odchytit, zahánět, provokovat, krmit," doplnil Robovský.

 

V případě, že byste na šelmu narazili, kontaktujte místní samosprávu nebo hospodařící myslivecké spolky či úřady životního prostředí.

Související témata:
TN.cz