Queen Elizabeth II

Léta brázdila oceány, teď je britská pýcha klenotem Dubaje

Plovoucí hotel Queen Elizabeth II v dubajském přístavu - 7
Zdroj: Dubai Tourism
Téma:

Queen Elizabeth II je po Titanicu nejspíš nejslavnější zámořskou lodí. Britský klenot, pokřtěný v roce 1967, už nyní ovšem nebrázdí světové oceány. Místo toho je ozdobou dubajského přístavu.

Z lodi zkráceně nazývané QE2 se totiž po pestré cestovatelské etapě jejího "života" stal luxusní plovoucí hotel v dubajském přístavu Mina Rashid.

 

Plavidlo přitom v předchozích letech prošlo rozsáhlou rekonstrukcí. Jejím cílem přitom nebylo loď vykuchat a nacpat hypermoderními dekoracemi. Právě naopak - šlo o zachování původní výzdoby, atmosféry i nábytku.

 

A turisté si tak mohou dopřát luxus zaoceánského parníku, aniž by se museli bát mořské nemoci. Kromě stylového ubytování je ovšem kolos se 13 hotelovými palubami otevřený i cestovatelům, kteří vyhledávají kulinářská dobrodružství.

 

GALERIE: Plovoucí hotel Queen Elizabeth II v dubajském přístavu

1
/
9
Zdroj: Dubai Tourism
Plovoucí hotel Queen Elizabeth II v dubajském přístavu - 8

 

Po lodi je totiž rozesetá i řada restaurací, které jsou otevřené nejen hotelovým hostům, ale všem. A nabízejí široký výběr jídel jak britských, tak místních. A to od snídaní až po večeře. Úchvatné výhledy na dubajské panorama jsou v ceně.

 

Do posledního detailu zrestaurovaný Queens Grill, který nabízí britskou kuchyni, navíc láká na unikátní zážitek - devítichodové degustační menu z roku 1969 - tedy z roku, kdy Queen Elizabeth II poprvé vyplula.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

pez TN.cz