Kevin Roche

Zemřel architekt Metropolitního muzea a Kennedyho letiště

Zemřel architekt Kevin Roche - 5
Zdroj: Profimedia, Roche Dinkeloo
Téma:

Ve věku 96 let zemřel proslulý architekt Kevin Roche, jehož budovy stojí po celém světě. Mezi jeho nejslavnější návrhy patří Metropolitní muzeum, Kennedyho letiště nebo Central Park ZOO v New Yorku.

Světově proslulý architekt Kevin Roche zemřel v pátek ve svém domě ve věku 96 let. Jeho úmrtí oznámila jeho architektonická firma Roche Dinkeloo na svých stránkách. Podle mluvčího zemřel přirozenou smrtí.

 

GALERIE: Návrhy slavného architekta Rocheho

1
/
4
Zdroj: Profimedia, Roche Dinkeloo
Zemřel architekt Kevin Roche - 1 ; Metropolitní muzeum v New Yorku

 

Roche navrhl přes 200 budov, které stojí po celém světě. Mezi jeho nejslavnější návrhy patří Metropolitní muzeum umění, Mezinárodní letiště Johna F. Kennedyho a Central Park ZOO v New Yorku, sídlo Fordovy nadace, Bank of America Plaza, která je nejvyšším mrakodrapem v Atlantě, Kongresové centrum v Dublinu nebo slavný oblouk nad řekou Missouri v St. Louis.

 

 

V roce 1982 získal Pritzkerovu cenu za architekturu, která je nejprestižnějším oceněním v oblasti architektury inspirovaným Nobelovou cenou. Metropolitní muzeum bylo jeho životním dílem - navrhl všechny jeho pavilony. Jeho díla ročně navštíví tisíce turistů.

sei TN.cz