Smutná zpráva

Zemřel autor kultovní melodie z Vinnetoua! Připomeňte si ji

Martin Böttcher
Zdroj: Profimedia
Böttcher proslul jako skladatel hudby k filmům o Vinnetouovi
Téma:

Německý skladatel filmové hudby Martin Böttcher je po smrti. Bylo mu 91 let. Smutnou zprávu potvrdila dcera autora, který proslul především díky melodii k filmu Poklad na stříbrném jezeře a dalším snímkům o Vinnetouovi.

Böttcher zemřel ve městě Rendburg na severu Německa, kde poslední roky svého života bydlel. Informaci jako první přinesla bavorská rozhlasová stanice, poté ji potvrdila Böttcherova dcera Betsy Schlüterová. Píše o tom portál Spiegel Online.

 

Martin Böttcher se narodil 17. června 1927 v Berlíně, už od dětství měl hudební nadání. Hrál na klavír i kytaru a po druhé světové válce se přidal k rozhlasovému orchestru v Hamburku. Filmovou hudbu začal skládat už v roce 1955. O 40 let později dostal cenu za přínos německé kinematografii.

 

Jeho nejproslulejší melodií se stala skladba, původně vytvořená pro film Poklad na stříbrném jezeře. Později vešla ve známost jako "Old-Shatterand-Melodie", protože se objevovala i v dalších snímcích o Vinnetouovi, když na scénu dorazil představitel Old Shatterhanda Lex Barker.

 

 

Zlatá éra pro Böttchera nastala v 60. letech, kdy skládal hudbu dohromady pro deset "mayovek". V Německu také vyšly jeho melodie jako soundtrack na desce. V 70. a 80. letech se začal věnovat spíše hudbě pro televizní filmy a seriály. Poslední snímek, ke kterému vytvořil hudbu, se vysílal před pěti lety.

 

Melodie k Pokladu na stříbrném jezeře:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

epa TN.cz