Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.2. 2019 13:04
odchod herce

Zemřel herec Bruno Ganz (†77), nejlepší filmový Hitler. VIDEO

Bruno Ganz v roli Adolfa Hitlera
Zdroj: Profimedia

Zemřel švýcarský herec Bruno Ganz, informují německá média s odvoláním na agenturu DPA. Ganz zazářil například ztvárněním nacistického vůdce Adolfa Hitlera ve filmu Pád třetí říše.

Švýcarský herec odešel ve svých 77 letech v Curychu. V prvním filmu se objevil už ve svých devatenácti letech, pak se ale spíše věnoval divadlu. Dokonce založil vlastní divadelní společnost Berlínská scéna.

 

Do světa filmu zasáhl Ganz v celé řadě snímků, jako jsou Letní hosté nebo Hoši z Brazílie. Zahrál si také například v hororu Upír Nosferatu. Do povědomí diváků vstoupil také rolí anděla Damiena ve snímku Nebe nad Berlínem.

 

14

GALERIE: Bruno Ganz ve své životní roli Hitlera

Zdroj: Profimedia

Bruno Ganz v roli Adolfa Hitlera

Hodnocení:

 

Velká většina filmových nadšenců si ho určitě vybaví ve snímku Pád třetí říše z roku 2004, kde úžasně ztvárnil německého vůdce Adolfa Hitlera. Podle filmových kritiků je jeho ztvárnění jedním z nejlepších.

 

 

Ganz byl oceněn celou řadou mezinárodních cen, zajímavým faktem je, že byl také držitelem Ifflandova prstenu. Jeho držitelem má být nejvlivnější německy mluvící divadelní herec, vybírá ho předchozí držitel. Není tak jasné, kdo bude dalším držitelem tohoto prstenu.


Připomeňte si Bruno Ganze v jeho nejznámější roli:

klma TN.cz
Reklama