ODCHOD HERCE

Smutná zpráva: Herecký svět přišel o další osobnost, zemřel Ivo Niederle

Ivo Niederle
Zdroj: Profimedia
Herec Ivo Niederle odešel v 91 letech
Martin Bláha
Martin Bláha
Aktualizováno 13:00
8.1. 2021 12:33
Téma:

Smutná zpráva v pátek zasáhla český herecký svět. V 91 letech odešel herec Ivo Niederle. Dlouhá léta bojoval s Alzheimerovou nemocí. Zprávu potvrdil zpěvák a herec Josef Zíma.

"Během posledních měsíců jsem mu zkoušel několikrát volat, až 14 dní nazpět se mi to podařilo a dovolal jsem se mu. Bohužel ani nevěděl, že se mnou mluví, jak na tom byl špatně," řekl TN.cz herec Josef Zíma.


Poslední léta strávil Ivo Niederle v osamění v Alzheimer centru. Jeho manželka Věra Kříbková zemřela před několika lety. Herec měl tři dcery, dvě z nich emigrovaly a žijí v zahraničí. O tu třetí tragicky přišel.


Jeho prvorozená dcera Anička zemřela v sedmi letech při autonehodě. Tragédie se stala přímo před jejich domem a viník pak dostal u soudu osm měsíců podmínečně.

 


Ivo Niederle si zahrál například v seriálech 30 případů majora Zemana či Hříšní lidé městka pražského. Během svého života ztvárnil desítky filmových i televizních rolí. Naposledy si zahrál ve filmu z roku 2016 Zloději zelených koní. Herec také hrál v Městských divadlech pražských.

TN.cz