Odešla legenda

Zemřel herec Paulo Villaggio (84), legendární účetní Fantozzi

Účetní Fantozzi
Zdroj: Profimedia, youtube
Téma:

V pondělí ráno zemřel v Římě ve věku 84 let představitel legendárního učetní Uga Fantozziho. Jeden z nejznámějších italských komediálních herců Paolo Villaggio strávil v nemocnici několik dní. O jeho smrti informovala prostřednictvím Facebooku jeho dcera.

Jako Uga Fantozziho jsme ho mohli vidět v několika filmech. Krom toho si zahrál ve filmech od režisérů Maria Monicelliho, Federica Feliniho a Ermanna Omiho. V roce 1992 získal Zlatého lva za celoživotní úspěchy.

 

Herec se narodil v roce 1932, pocházel z dvojčat. Jeho otec byl inženýr a profesor. Dětství strávil v rodném městě pod přísnou matčinou výchovou. Přerušil studium na Janovské univerzitě a odešel do Velké Británie, kde pracoval jako hlasatel rozhlasové stanice BBC. Po pěti letech nastoupil jako navigátor v lodní holandské společnosti, kde strávil čtyři roky svého života.

 

 

Poté se rozhodl pro kariéru kabaretního komika. Nejdříve působil v kabaretu Iva Chiesy, kde jeho výkony zaujaly vlivného divadelníka Maurizia Constanzu, který mu nabídl místo v římském kabaretu 78.

 

Potom se dostal do televize, kde bavil diváky postavami neschopného profesora Kranza a učetního Fantozziho. Koncem 60. let působil ve více filmech.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
kr TN.cz