Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

odchod hvězdy

Zemřel Petr Oliva (75). Hrál v Ordinaci, daboval Pierra Richarda

Herec Petr Oliva
Zdroj: Profimedia
Herec Petr Oliva

Ve věku nedožitých 76 let zemřel herec a dabér Petr Oliva. Známý byl především svým hlasem, který propůjčil například Pierru Richardovi, nebo postavě Bodieho z anglického seriálu Profesionálové.

Smutnou zprávu o smrti uznávaného dabéra Petra Olivy potvrdilo na svém facebookovém profilu Divadlo Radka Brzobohatého. "Tato zpráva nás velice zasáhla. Petře, budeme vždy vzpomínat s láskou. Nikdy nám nepřestanete chybět!" uvedlo divadlo smutnou zprávu.

 

"S Petrem jsem v Ordinaci hrál tři roky, sedával jsem s ním v šatně. Také jsme spolu dabovali filmy, spoustu jsem se toho od něj naučil. Dnes nejsem Petr Rychlý, ale Petr Smutný," řekl TN.cz herec Petr Rychlý alias Čestmír Mázl.

 

Poslechněte si celou reakci Petra Rychlého:

 

 

Petr Oliva se narodil v roce 1943, jeho první manželkou byla Regina Rázlová, později si vzal herečku Dagmar Čárovou. Vystudoval DAMU, kde ukončil studia v roce 1964. Po vojně působil v divadle J. Průchy v Kladně, poté byl 20 let v pražském Divadle E. F. Buriana.


Petr Oliva se po 37 letech setkal se svojí dcerou. Video ZDE: 

 

Později učinkoval ještě v Divadle Radka Brzobohatého, Divadle Blaník, nebo Redutě. Oliva se proslavil hodně také v dabingu. Svůj hlas propůjčil například Pierru Richardovi, Paolo Villaggimu (role účetního Fantozziho) nebo postavě tajného policisty CI5 Bodieho ze seriálu Profesionálové.

 

Diváci TV Nova ovšem znají i Olivovu tvář. Herec totiž v Ordinaci v růžové zahradě 2 ztvárnil postavu plukovníka Kaliny, objevil se i v Policii Modrava, v Pojišťovně štěstí či v Hospodě.

 

Pusťte si reportáž z Prásku z roku 2005:

 

 

S oblíbeným kolegou se na svém instagramovém profilu rozloučil i tvůrčí tým Ordinace. "Vy jste ho v Ordinaci znali jako protivného Gustava Kalinu, my jako bezvadného chlapa, který rozdával optimismus. Upřímnou soustrast rodině a nejbližším." 

 

GALERIE: Herec Petr Oliva zemřel, bylo mu 75 let

1
/
8
Zdroj: Nova.cz
Ordinace: Šambera a Gustav z Ordinace v Policie Modrava - 6

hru TN.cz