tragédie

Zemřela dívka (†13), která lezla na vagón. Výboj jí popálil skoro celé tělo

David Pik
David Pik
1.7. 2020 12:01
Téma:

Tragicky skončil případ 13leté dívky, která minulou středu na jihlavském vlakovém nádraží vylezla na odstavené vagóny s cementem. Zasáhl ji elektrický výboj z trolejí, vážným zraněním bohužel v nemocnici podlehla.

O život dívky bojovaly přímo na městském nádraží v Jihlavě všechny záchranné složky. Její stav stabilizovali, vrtulník ji potom transportoval na popáleninové centrum do brněnském nemocnice.

 

Podle informací TV Nova však utrpěla popáleniny na 85 procentech těla. Boj o život tak po několika dnech bohužel prohrála.

 

Podle svědků byla dívenka na nádraží s několika kamarády. Údajně se zničehonic zvedla a běžela k vagónům, na které nejspíš z recese i přes varování vylezla. To se jí stalo osudným.

 

 

"Teenageři jsou nejohroženější skupinou, která je ochotná vyzkoušet cokoliv a kdekoliv. Mladí lidé, kteří do toho rizika jdou, si neuvědomují, že se nemusí těch drátů nad sebou ani dotknout a může je to zasáhnout," řekla TV Nova mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová.

 

Není to první tragédie na jihlavském nádraží. Přesně před dvěma lety tam elektrický výboj z trolejového vedení vážně poranil dva mladíky, kteří také přelézali po odstavených vagónech.

Související témata:
drz TN.cz