Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Georgia Engelová

Záhadné úmrtí! Zemřela hvězda ze sitcomu Dva a půl chlapa

Zemřela Georgia Engelová
Zdroj: Profimedia

V sedmdesáti letech zemřela Georgia Engelová, americká televizní hvězda a představitelka Jean z populárního sitcomu Dva a půl chlapa. Příčina smrti zůstává utajena, víra Engelové totiž zakazovala navštěvovat lékaře.

Engelová zemřela v pátek v Princetonu v New Jersey. Herečka ztvárnila desítky filmových a televizních rolí, čeští diváci ji mohou znát především jako Jean ze seriálu Dva a půl chlapa, přítelkyni matky Charlieho a Alana. Ač do téhle chvíle ženy chodily výhradně s muži, vznikne mezi nimi krátký lesbický románek.

 

Jestli herečku před její smrtí trápily zdravotní problémy, nikdo nedokáže říct, její víra, Engelová se hlásila k duchovnímu proudu známému jako křesťanská věda, jí totiž zakazovala navštěvovat lékaře.

 

A ze stejného důvodu se nejspíš nedozvíme ani příčinu její smrti, neboť církev, ke které Engelová patřila, nepovoluje ani pitvu.

 

 

Kromě hraní se věnovala i dabingu. Georgia Engelová byla také úspěšnou divadelní a muzikálovou herečkou. V 60. letech ztvárnila na Broadwayi hlavní postavu v legendárním muzikálu Hello, Dolly! Ve světě filmu debutovala rolí Margot ve Formanově filmu Taking Off.

mj TN.cz