Chadwick Boseman

Zemřela hvězda superhrdinských filmů. Herec (†43) podlehl rakovině

Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Publikováno 29. 8. 2020
Téma:

Ve věku 43 let zemřel americký herec Chadwick Boseman, který se proslavil hlavní rolí ve filmu Black Panther. Zazářil i v dalších superhrdinských filmech, jako jsou například Avengers a Captain America. Mladý herec podlehl vážné nemoci.

Bosemanovi lékaři podle BBC před čtyřmi lety diagnostikovali rakovinu tlustého střeva, tyto informace však nikdy nezveřejnil. Na povrch to vyplavalo až nyní, když ve svých 43 letech zákeřné nemoci podlehl. Čtyřiačtyřicáté narozeniny by oslavil v listopadu. Zemřel ve svém domě v Los Angeles obklopený rodinou.

 

Slávu si vydobyl především rolemi v superhrdinských filmech, díky nimž se dostal i do povědomí českých diváků. Nejznámější je role válečníka ve snímku Black Panther. Mezi jeho další filmy patří například Avengers: Infinity War, Avengers: Endgame a Captain America: Občanská válka, kde rovněž ztělesnil postavu Black Panthera.

 

 

Pokračování Černého pantera mělo vyjít v roce 2022 a Chadwick Boseman se měl jako hlavní postava opět vrátit na plátno. Pro fanoušky a celý filmový svět se tak jedná o velký šok. Vzhledem k tomu, že svůj skutečný zdravotní stav až do poslední chvíle utajoval, byla zpráva o jeho smrti nečekaná. Zasáhla silně i jeho kolegy.

 

"Tragédie, které se letos odehrály, prohloubila ztráta Chadwicka Bosemana. Neuvěřitelný člověk a obrovský talent. Bratře, byl jsi jedním z největších velikánů a tvá velikost byla teprve na začátku. Odpočívej v pokoji, Králi," napsal na twitteru Bosemanův filmový kolega Mark Ruffalo, který ztvárnil roli Hulka.

Související témata:
TN.cz