Grumpy Cat

Zemřela nejnaštvanější kočka internetu. Měla miliony fanoušků

Grumpy Cat
Zdroj: facebook, The Official Grumpy Cat
Zemřela nejslavnější internetová kočka
Téma:

Zemřela nejslavnější internetová kočka známá jako Grumpy Cat, kterou milovaly miliony fanoušků na celém světě. Proslavila ji vada čelisti, kvůli které vypadala neustále naštvaně. Byla tváří značky Friskies a objevila se dokonce i ve filmu.

"Některé dny jsou mizernější než jiné," objevilo se na oficiálním twitterovém účtu nejslavnější internetové kočky Tardar Sauce, kterou lidé po celém světě znali jako Grumpy Cat (Rozmrzelá kočka).

 

Zvíře zemřelo ve věku sedmi let, podle jeho majitelky Tabathy Bundesenové byly příčinou komplikace po infekci močových cest.

 

Grumpy Cat se narodila s několika vadami, mezi které patřila i vysunutá čelist. Ta kočce dodala věčně naštvaný vzhled, kvůli kterému se stala slavnou. Její majitelka jí založila profil na sociálních sítích, kde ji v průběhu let začaly sledovat miliony lidí. Jenom na facebooku má přes osm a půl milionu fanoušků.

 

Do širšího povědomí se dostala díky meme obrázkům, kde kvůli svému naštvanému vzhledu ztělesňovala pesimismus a cynismus. Stala se také tváří značky Friskies a zahrála si i ve vlastním filmu. Její cena byla odhadována na více než 20 milionů korun.

 

 

"Kromě toho, že to bylo naše miminko a vážený člen rodiny, Grumpy Cat rozesmála miliony lidí na celém světě - i když zažívaly těžké časy. Její duch bude nadále žít prostřednictvím fanoušků kolem nás," uvedli majitelé kočky na facebooku.

Související témata:
sei TN.cz