Neštěstí na Bruntálsku

Tragická smrt při bobování! Žena nepřežila náraz ve vysoké rychlosti

Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
Aktualizováno 21:08
1.2. 2021 9:42
Téma:

Bobování se stalo osudným 45leté ženě z Bruntálska, která v tamějším lyžařském areálu nedobrzdila a po nárazu upadla do bezvědomí. Nepomohl však ani rychlý zásah záchranářů, zraněním na místě podlehla.

Tragédie se na lyžařském svahu v Kopřivné na Bruntálsku stala v neděli před pátou hodinou odpoledne. 

 

"Pětačtyřicetiletá žena narazila při jízdě na plastových bobech do pevné překážky a zůstala ležet bez známek života. Na pomoc vyjeli členové horské služby z Karlova a vyslány byly dva týmy záchranné služby ze základy v Rýmařově," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl. Podle svědků jela na bobech velmi rychle a nezvládla zabrzdit.

 

Snaha zachránit ženě život byla bohužel marná.  "Postižené byly zaintubovány dýchací cesty a záchranáři ji připojili k přístrojem řízené ventilaci, použili rovněž přístroj k provádění nepřímé srdeční masáže. Přes všechny snahy byla resuscitace neúspěšná a zasahující lékař musel konstatovat smrt. Pacientka na místě podlehla zraněním, která utrpěla," doplnil Humpl.

 

 

Lyžařské areály jsou sice kvůli vládním nařízením uzavřené, svahy ale stejně neustále plní lidé s boby nebo sáňkami. Neštěstím mohla skončit i nehoda mladé sáňkařky v Orlických horách. 

 

Na místo spěchal dokonce vrtulník, protože se podle prvotních informací mělo jednat o vážnější zranění. Nakonec se ukázalo, že se žena zranila pouze lehce. Záchranáři ji převezli do nejbližší nemocnice.

 

V sobotu vyrazilo do hor méně lidí než v minulých týdnech. Podrobnosti v reportáži TV Nova:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz