Dramatický požár v Praze

Žena uhořela v pečovatelském domě, desítky vozíčkářů museli evakuovat

Téma:

Starší žena uhořela v noci na čtvrtek i se svým psem v domě s pečovatelskou službou na pražském Černém mostě. Stovku nájemníků museli hasiči spolu s policisty evakuovat, většina z nich byla upoutána na invalidní vozík.

Hořet začalo asi dvě hodiny po půlnoci v druhém patře paneláku v ulici Kapitána Stránského. Dům zamořil hustý dým. První přijeli policisté, kteří začali s evakuací. Vzápětí dorazilo na padesát hasičů, kteří kromě záchrany lidí bojovali s ohněm. Ten zachvátil celý byt.

 

Ze dvou vchodů museli záchranáři evakuovat 70 nájemníků, z toho 15 ze zakouřených prostor. Situaci značně ztěžoval fakt, že asi tři čtvrtiny z nich byli vozíčkáři. Zachránci je snášeli v černém dýmu po schodech. Časem se podařilo zprovoznit evakuační výtah ve vedlejším vchodu.

 

 

Pro evakuované hasiči povolali tři autobusy, do nichž se mohli v chladné noci uchýlit. Nikdo se nezranil ani nenadýchal zplodin. Podařilo se zachránit i všechny ostatní psy a kočky.

 

Po uhašení ohně našli hasiči v zasaženém bytě starší ženu bez známek života, zahynul i její pes. Ostatky přijel ohledat koroner. Okolnosti úmrtí a příčiny vzniku požáru vyšetřují společně s hasiči kriminalisté.

 

Po likvidaci požáru se po páté ráno mohli lidé začít vracet do svých bytů.

 

 

GALERIE: Požár v pečovatelském domě v Praze

1
/
19
Zdroj: TN.cz
U požáru s náročnou evakuací zasahovalo pět hasičských jednotek

Související témata:
TN.cz