Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Dipování

Ženě z jižních Čech hrozí roky vězení, kvůli hře na facebooku

Facebook
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto
Vítězslav Boch
Vítězslav Boch
Publikováno 16. 10. 2019

Hospodářská kriminálka z Jindřichova Hradce se zajímá o ženu, která ve skupinách na facebooku provozovala nelegální hazard. Šlo o takzvané dipování, tedy o on-line loterii, kde jiní uživatelé mohli vyhrát hodnotné ceny. Policisté varují, že loterie můžou provozovat jen stát a ti, kterým to povolí ministerstvo financí.

Podle mluvčí jihočeských policistů Hany Millerové si počínání ženy z Jindřichova Hradce všimli děčínští kriminalisté. Upozornili na to své kolegy z hospodářské kriminálky v Jindřichově Hradci, kteří ji podezřívají z přečinu neoprávněné provozování loterie a podobné sázkové hry.

 

"Zjistili, že podezřelá žena nejméně v období od srpna 2018 do března 2019, v místě trvalého bydliště na Jindřichohradecku i na jiných místech, neoprávněně organizovala, provozovala a propagovala hazardní hru - loterii, obecně známou pod pojmem "dipování". Ke svému jednání využívala sociální síť Facebook.

 

Žena k tomu používala uzavřené skupiny, které zakládala, a také další skupiny, kde loterii propagovala. Peníze si nechávala posílat na své bankovní účty.

 

 

"Tohoto jednání se měla dopouštět jako fyzická osoba, ačkoliv k provozování hazardních her jsou podle zákona číslo 186/2016 Sb., oprávněni pouze Česká republika a právnické osoby s povolením Ministerstva financí ČR," dodala policejní mluvčí.

 

Ženu policisté stíhají od 14. října. Podle zákona za neoprávněné provozování loterie hrozí až tři roky ve vězení.
 

TN.cz