hledá ho policie

"Kolik ti je?" Muž zkoušel vylákat v Praze holčičku, ona ho natočila

Téma:

Policie zveřejnila video, které natočila holčička v parku v pražských Kyjích. Je na něm vidět, jak ji přemlouvá asi třicetiletý muž, aby s ním šla na procházku. Také se na dívku snaží sahat. Policie prosí veřejnost o pomoc s pátráním po tomto muži, který je podezřelý z přečinu navazování nedovoleného kontaktu s dítětem.

Po muži, který se pokoušel zpovídat a osahávat nezletilou dívkou, pátrají pražští policisté. Duchapřítomná dívka dokázala vše nahrát na svůj mobilní telefon. Asi třicetiletý muž podle policie nejprve pozoroval skupinu dětí u dětského hřiště mezi ulicemi Travná a Manželů Dostálových v Praze 9 Kyjích. Počkal si, až odejdou rodiče, a přistoupil k jedné z dívek.

 


"Snažil se s dívkou navázat kontakt. Ten byl zpočátku jen slovní, ale posléze se dotyčný začal dívenky dotýkat a zval ji pod různými záminkami na procházku. Dívce se naštěstí podařilo muže udržet v bezpečné vzdálenosti a ten po chvíli své snahy zanechal a hřiště opustil," uvedla mluvčí policie Andrea Zoulová.

 

Pokud jste muže viděli, znáte ho, nebo víte, kde se pohybuje, kontaktujte policii na lince 158. Děkujeme.

 


Aniž si toho muž všiml, prozíravá dívka vše natočila na svůj mobilní telefon. Poté se svěřila své matce a ta kontaktovala policii. Policisté muže podezřívají z přečinu navazování nedovoleného kontaktu s dítětem.

 

Policistům se zatím nepodařilo odhalit totožnost muže, žádá tedy o pomoc při pátrání. Muž hovoří špatnou češtinou s ukrajinským přízvukem, je vysoký asi 170 až 180 centimetrů a nosí krátké světlé vlasy ostříhané na ježka. Má poškozený jeden z předních zubů. Při obtěžování dívky měl na sobě černé triko, modré džíny a starší boty černé barvy. Veškeré informace lze sdělit na lince 158.

 

Pusťte si kompletní záznam, který policie uvolnila:

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

rod TN.cz