Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Neuvěřitelná krádež

HYENA okradla invalidu o hliníkové berle! Zloděj je poté PRODAL do sběru!

S neuvěřitelným hyenismem se setkal jistý invalida z Lanškrouna na Ústeckoorlicku. Invalidní muž si opřel berle o zeď domu, zloděj mu je ukradl a prodal ve sběrně.

"V pátečních dopoledních hodinách 18. října 2013 si devětatřicetiletý muž opřel své invalidní hole o zeď bytového domu v jedné z ulic v Lanškrouně. Když se na okamžik od holí vzdálil, všiml si, jak s nimi na jízdním kole odjíždí jemu známý muž," uvedla policejní mluvčí Lenka Vilímková.

 

Invalida se okamžitě obrátil na policii. Policisté se vydali do sběrny druhotných surovin, bylo jim totiž jasné, že hole vyrobené z hliníku se pokusí zloděj prodat právě tam.

 

"Ještě téhož dne mu zdravotní pomůcku ve sběrně vypátrali a majitel sběrny jim ji dobrovolně vydal. Obě opory při chůzi byly poškozeny. Na obou chyběla plstěná výplň s rukojetí a dolní gumová chodící část. Tímto protiprávním jednáním si podezřelý muž zřejmě neuvědomil, jakou starost způsobí zdravotně postiženému muži, který opěru při chůzi ke svému pohybu nutně potřebuje. Invalida jeho počínáním na čas ztratil pro něho velmi cennou věc," doplnila mluvčí.

 

Absurditou na celém případu je fakt, že dnes již známému zloději hrozí za tento hrůzný čin pouze 15 tisíc korun pokuty. Případ je totiž kvalifikován jako pouhý přestupek proti majetku.

tn.cz / jap