Pomsta?! Muž zastřelil dva manažery, pak i sebe. Žena má šrám od kulky

Při střelbě v Kunovicích v areálu letecké firmy Aircraft Industries ve čtvrtek před polednem zemřeli tři lidé včetně útočníka, informaci potvrdil mluvčí záchranné služby Petr Olšan.

Útočník se i s rukojmími zabarikádoval v budově ředitelství firmy. Podle nepotvrzených informací střílel Karel Musela, bratr zbrojařského magnáta Pavla Musely.

 

PSALI JSME:

Kdo je střelec z Kunovic?

 

Muž měl vniknout do areálu firmy a zřejmě spustit palbu. Po nahlášení incidentu policie budovu, kde se střelec ukrýval, obklíčila. "Do areálu firmy přijela i speciální zásahová jednotka z Brna, a to v počtu 24 mužů," uvedla Bartíková.

 

Podívejte se na souhrnnou reportáž o střelbě v Kunovicích: 

 


Vyjednavačí se snažili se střelcem komunikovat. Ten ale nereagoval. Ve dvě odpoledne vtrhlo do místnosti policejní komando. Našlo dva mrtvé manažery firmy. Kdy je útočník zastřelil, zatím nikdo neví.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Do nemocnice v Uherském Hradišti pak záchranka přivezla zraněnou ředitelku firmy. Ta má střelné zranění na hlavě. Po kulce jí zůstal naštěstí jen šrám - dá se tak říct, že byla jen pár milimetrů od smrti.
 

Policisty přivolali na pomoc zaměstnanci firmy. Agentuře Mediafax to řekl náměstek krajského ředitele policie Zlínského kraje Jaroslav Vaněk. "Žádné bližší informace k pachateli ani k obětem poskytovat nebudeme. Vyšetřování je teprve na začátku. Zatím mohu jen říct, že muž střílel krátkou střelnou zbraní," konstatoval Vaněk.

 

 

Při střelbě zemřeli tři muži a jedna žena byla lehce zraněná. Jedním z mrtvých je podle policejní mluvčí Jany Bartíkové útočník, který spáchal po střelbě sebevraždu a to ještě před samotným zásahem policistů. Dalšími oběťmi střelby jsou údajně šéfové firmy Pavel Vach a Petr Veselý.

 

Podívejte se na aktuální video: 

 

 

Do firmy dorazil i krajský státní zástupce Roman Kafka. "Pravděpodobně povedeme trestní řízení pro zločin vraždy spáchaný na více osobách a zločin braní rukojmích, rovněž na více lidech," doplnil Kafka. Dodal, že v odpoledních hodinách přijeli i znalci, kteří začali vyhodnocovat stopy. "Zahájili jsme výslechy svědků, kteří byli na místě činu, i lidí, kteří tam sice nebyli, ale mohli by k případu poskytnout cenné informace. Jsou to například příbuzní jak útočníka, tak poškozených," sdělil Kafka.

 

Státní zástupce poukázal také na skutečnost, že útočník musel se zbraní přejít přes vrátnici přísně střežené firmy. "Hodláme vyhodnotit kamerové záznamy o jeho příjezdu a příchodu do budovy," uzavřel Kafka.

 

Situaci na místě jsme sledovali ON-LINE

 

17:00 Zásahu se zúčastnilo 24 policistů ze zásahové jednotky.

 

15:28 Podle Lidových novin při střelbě zemřeli šéfové firmy Pavel Vach a Petr Veselý.  Podle deníku policie pracuje s verzí, že Karel Musela je zastřelil kvůli tomu, že je podezříval, že oni dva mohou za zranění jeho bratra. Postřelenou ženou je generální ředitelka Aircraft Industries Ilona Plšková.

 

14:45 Ženu s lehkým střelným poraněním na hlavě převezla sanitka do Krajské nemocnice v Uherském Hradišti. Informoval o tom mluvčí nemocnice Jan Karásek.

 

14:31 Podle zatím nepotvrzených informací v Kunovicích zaútočil Karel Musela, bratr bývalého člena představenstva firmy a ochrnutého zbrojařského magnáta Pavla Musely. Napsal to web idnes.cz.

 

Pavel Musela by mohl objasnit pozadí nákupu pandurů, nad kterým visí podezření z korupce. Jenže při lovu utrpěl vážná zranění. Má ochrnutý mozek a na nic ze své podnikatelské minulosti si nepamatuje.

 

14:18 Policejní mluvčí zlínského kraje Jana Bártíková potvrdila, že na místě našli tři mrtvé muže. Jedním z nich je i sám pachatel.

 

14:06 Podle informací agentury Mediafax při střelbě zemřeli tři lidé.  Podle Olšana jde o tři muže. Jedna žena byla lehce zraněna. "Byla převezena k ošetření na chirurgii uherskohradišťské nemocnice," dodal mluvčí.

 

13:53 "Generální ředitelku postřelili údajně ze msty," řekl čtenář Blesku. Podle informací deníku se v budově zabarikádoval bratr bývalého zbrojařského bosse a člena představenstva společnosti Pavla Musely.

 

13:43 Podle informací idnes.cz střelec zasáhl i ředitelku společnosti Aircraft Industries Ilonu Plškovou. Podle MF Dnes je střelec příbuzný jednoho z bývalých členů představenstva firmy.

 

 

13:34 Policie celý areál uzavřela. Podle mluvčí zlínské policie Jany Bartíkové je na místě možná až šest postřelených. Na místo míří také speciální zásahová jednotka.

 

 

13:29 Podle informací mluvčího záchranky Petra Olšana se záchranáři zatím ještě ke zraněným nedostali. "Areál není bezpečně zajištěn," vysvětlil mluvčí.


13:21 Záchranná služba na místo povolala vrtulník z Brna. Informaci o útoku obdržela v 11:47. Útočník se skrývá zřejmě v areálu.

 

13:15 Policie zatím neví, zda někdo z postřelených nezemřel. Nemá zatím ani informace o dalších rukojmích.

 

13:10 Policie celý areál evakuovala.

 

muf s příspěním Petra Zapletal tn.cz / Mediafax