ŘIDIČE, který ZMRZAČIL dvě děti, pustil soud na SVOBODU!

Nejvyšší soud dnes zrušil dvouletý trest vězení Pavlu Dekařovi (44), který předloni v září srazil s nákladní avií v Brně-Obřanech po selhání brzd dvě malé děti.

"Nejvyšší soud dosavadní rozsudky nad mužem zrušil a nařídil kauzu znovu projednat," řek agentuře Mediafax mluvčí NS Petr Knötig s tím, že soud nařídil Dekaře ihned propustit na svobodu.


ČTĚTE TAKÉ:

Řidič srazil manželský pár! Žena při převozu zemřela

 

Čtyřiačtyřicetiletý Dekař dostal u městského soudu v Brně původně dvacetiměsíční podmínku s tříletým odkladem. Se skříňovou avií předloni v září srazil v Brně ve Fryčajově ulici na přechodu dvě děti. Nestačil včas zabrzdit před třemi třídami mateřské školy, které šly po přechodu pro chodce. Učitelky stihly většinu dětí strhnout do bezpečí, přesto auto srazila šestiletou dívku a pětiletého chlapce.

 

Dívka měla zlomená žebra, ruku, klíční kost a poškozenou plíci. Také špatně vidí na jedno oko a stále není jisté, zda nebude mít trvalé následky. Chlapec vyvázl s rozbitou hlavou, protože se včas sklonil.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Havaroval autobus s 30 dětmi, řidič neměl za volantem co dělat

 

Obžaloba dávala řidiči za vinu špatný technický stav vozidla a také to, že nezkontroloval brzdy, přičemž nádržka od brzdové kapaliny byla prázdná.

 

Státní zástupce Jaroslav Mezník navrhoval pro řidiče, který nákladní vůz používal pro stavbu rodinného domu, trest na spodní hranici. "Ke všemu se přiznal a také neskrýval špatný technický stav vozidla. Z místa neujel, naopak zastavil a má snahu se s poškozenými vyrovnat," zdůvodnil Mezník.

 

Původní podmínečný trest pak loni v srpnu Dekařovi změnil odvolací Krajský soud v Brně na dvouleté nepodmíněné vězení. "Odvolací soud přihlédl více ke znaleckým posudkům," řekla agentuře Mediafax mluvčí krajského soudu Miroslava Sedláčková. Dodala, že Dekaře poslal soudce do věznice s dohledem, která má nejmírnější režim. Muž také nesměl tři roky řídit auta a musel rodičům vážně zraněné holčičky zaplatit bezmála 300 tisíc korun. Všechny tyto rozsudky nad Dekařem nyní Nejvyšší soud zrušil, případ se bude muset projednávat znovu.

tn.cz / mediafax / kos