To je hyenismus

Zloděj zaházel ukradený vozík pro holčičku větvemi. Policisté ho našli

Vozík měla dívenka na míru
Zdroj: Policie ČR
Holčička už má vozík zpátky

Policisté v úterý objevili po třech týdnech invalidní vozík, o který přišla postižená devítiletá holčička z Liberce při krádeži auta. Shodou okolností se vozík podařilo nalézt kriminalistům z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Našli ho v ulici U Statku. Byl zaházený větvemi, řekla ve čtvrtek policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Po ukradeném vozidle Škoda Octavia combi policisté stále pátrají. Ten zmizel v noci ze 17. na 18. července přímo v Liberci. Jde o vůz šedé metalízy, rok výroby 2009, typ TUR1, registrační značky 3L5 7875, který měl bílou značku pro invalidy vylepenou na zadních dveřích.


To ale bylo zloději zřejmě jedno a spolu s autem ukradl i vozík, což bylo velmi zásadní pro invalidní dcerku. „Díky němu se mohla pohybovat jak po bytě, tak i venku. Od 18. července jí ale byla tato činnost ztížena a byla tak odkázána pouze na pomoc své rodiny,“ dodala mluvčí.


„Nález vozíku policisté zadokumentovali a ještě téhož dne jej předali rodině invalidní dcery. Po autě policisté nadále pátrají a zařadili jej i do celostátního registru kradených vozidel,“ ukončila Suchánková.
 

tn.cz/luk