Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Schránku vykradli podruhé

Tohle je hyena, která vykradla dobročinnou sbírku na Libušín!

Neznámý zloděj už podruhé ukradl peníze z dobročinné sbírky, na požárem poničený Libušín. Odhadem se mohlo jednat o částku převyšující dvacet tisíc korun. Připomínám, že historickou dřevěnou stavbu, která je národní památkou, zničily plameny na začátku března.

Přestože je kasiček na Vsetínsku několik, zloději si už podruhé vybrali stejnou, tu na hřebenu Pustevny hned vedle torza vyhořelého Libušína. Zloděje ale zachytily na záběry z kamer, které krádež natočily.
 

Zloděj byl dobře připravený, obličej si maskoval, s sebou měl nářadí. Nejdříve kasičku odšrouboval, potom použil trochu síly a kasičku si odnesl neznámo kam. Bohužel kvůli maskování mu není příliš vidět do obličeje, možná ho ale někdo pozná z tohoto bočního záběru.
 

Za krádež peněz, které měly sloužit na obnovení vyhořelé historické stavby, mu hrozí dvouleté vězení. Nedá se ale vyloučit, že je to ten samý zloděj, který si odsud peníze odnesl už na začátku prázdnin.
 


A jak momentálně probíhá rekonstrukce památky? "V podstatě se všechno bude odehrávat v rovině projektování, povolování, soutěžení a vlastní obnova, stavební část, by měla být zahájena, když to dobře půjde, tak řekněme srpen příštího roku," řekl ředitel Valašského muzea v přírodě Jindřich Ondruš.

TN.cz / TV Nova / hmr / Petr Zapletal