Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

zranili policisty i psa

Češka (37) svolala párty přes facebook. Ta se jí vymkla z rukou, rozehnali ji až policisté

Svolat párty přes facebook je snadné, ale může to skončit obrovskými problémy. Své o tom ví žena z Orlové na Karvinsku, na jejímž večírku museli nakonec zasahovat těžkooděnci.

Párty, která byla svolána přes facebook, se konala ve středu 29. srpna na pozemku v Orlové na Karvinsku.

 

Sedmatřicetiletá žena určitě netušila, že jí účast na sociální síti potvrdí 2500 přátel. Nakonec skutečně dorazilo několik stovek lidí a kvůli nim po 21. hodině přijela i policie.


"Lidé, kteří tam přijeli, začali dělat výtržnosti, rušili noční klid, blokovali komunikaci a začali být agresivní. K tomu nechyběla ani hlasitá hudba,“ popsala průběh večírku policejní mluvčí Zlatuše Viačková a dodala, že po příjezdu policistů sama organizátorka přiznala, že párty zcela nezvládá.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o bouřlivé party:

 


 

Nejprve policisté účastníky párty vyzvali, ať se rozejdou. Ti ale neuposlechli a na muže zákona začali házet kameny a dlažební kostky. Pak začali převracet kontejnery, rozbíjeli sklo, převraceli dopravní značky a dost hlasitě a sprostě řvali. Kamenem zasáhli i policejního psa.
 

 

"Policisté speciální pořádkové jednotky museli účastníky nepovolené párty vytlačit a rozdělit. Někteří místo opustili, ale další s útokem proti policistům začali opětovně. Závěrem se rozdivočelé účastníky akce podařilo zpacifikovat. Výsledkem bylo pět zraněných policistů, kteří mají převážně zranění od kamenů a dlažebních kostek," popsala policejní mluvčí Viačková.

 

MÁTE DALŠÍ PODROBNOSTI O TÉTO PÁRTY, VLASTNÍTE FOTO ČI VIDEO, OZVĚTE SE NA ZPRAVY@NOVA.CZ
 
 

Policie nakonec zadržela tři účastníky akce, kteří byli převezeni na záchytku. V dechu měli více než dvě promile. Během dneška budou všichni vyslechnuti. Problémy ale nekončí ani pro organizátorku divoké akce, která bude muset vše vysvětlit správním orgánům.

 

juz tn.cz / Mediafax