motorkáři stříleli

Motorkářský sraz se zvrhl v hromadnou bitku, jeden člověk nepřežil

Asi stovka lidí se ráno porvala na srazu motorkářů v Libině na Šumpersku. Výsledkem je jeden zastřelený cizinec a několik zraněných. Policisté dnes asi kilometrový úsek od místa činu úplně uzavřeli a účastníky srazu celý den vyslýchali.

Bývalý obchod v Libině na Šumpersku se dnes v noci změnil v bojiště. Místo motorkářského mejdanu se tam rozpoutala válka. Sousedé nacházeli ráno na silnici v okolí poházené rozlámané basebalové pálky, nůž a nebo třeba násady od nářadí. Proč ale konflikt vůbec začal, zatím není jasné. Policie se domnívá, že mohlo jít o válku motorkářských gangů.
 

"Byl tam kravál, nějaký hluk, lidi, hádání, křik. Pak jsem slyšel dva výstřely a auta začaly houfně odjíždět a policejní auta za nimi," řekl svědek střelby.
 

Podle informací televize Nova měli být na místě postřeleni dva lidé. Jednoho z nich se motorkáři snažili autem převézt do nemocnice, ale cestou zemřel. Policisté je zadrželi nedaleko Uničova. Dalšího muže dnes operovali ve fakultní nemocnici v Olomouci, měl střelné poranění břicha. Podle lékařů je přesto mimo ohrožení života.
 


"Došlo k potyčce na srazu motorkářů, při které jeden z členů utrpěl zranění, kterým podlehl. Další dva muži byli převezeni k ošetření do nemocnice," řekla olomoucká policejní mluvčí Marie Štrbáková.
 

"Na místě probíhá ohledání místa činu, kterého se zúčastňuje asi stovka policistů," řekl vrchní rada policie Olomouc Karel Kadlec.
 

Co vyvolalo tak brutální rvačku, bude policie vyšetřovat ještě několik dní. Jen výslechy svědků zaberou dlouhé hodiny.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz