Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Zatčení v Praze

Vrah Barborky z Kmetiněvsi znovu udeřil!

Pražská policie zatkla dva nebezpečné recidivisty. Jak zjistila TV Nova, jedním z nich je nechvalně proslulý vrah z Kmetiněvsi.

Robin ve svých 13 letech na Nový rok 2004 znásilnil a brutálně zavraždil spolužačku Báru z Kmetiněvsi. Když ho před několika lety pouštěli z pasťáku na svobodu, všichni se báli, že otřesný čin zopakuje. Je sice po chemické kastraci, změnil si jméno z Robina na Roberta, ale jeho agresivní sklony se projevují dál.
 

Podle policie má za poslední měsíce za sebou hned několik záznamů v trestním rejstříku. V lednu například s komplicem nalákal do auta muže, který právě vyhrál v herně peníze, a o výhru ho okamžitě oloupili.

 

V březnu letošního roku zas stanul před soudem poté, co se svojí přítelkyní okradl jejího šestaosmdesátiletého dědu. V ortelu za okradení seniora o 92 tisíc korun přitom stálo, že se mladík odsuzuje k tříletému trestu odnětí svobody s pětiletou podmínkou a dohledem probačního úředníka. Soudce, který měl případ na starost, se domníval, že podmínka bude mít pro Robina nápravný účinek. Jak vidno, domněnka se minula účinkem.

 


Teď si pro něj i pro jeho kumpána přišla policie. Zatýkání se ale neobešlo bez pořádné porce adrenalinu. Zatímco Robina alias Roberta zadrželi podle TV Nova v jeho bytě na Proseku, jeho spolupachatele naháněla policie přes půl Prahy.
 

Došli si pro něj do Čerčanské ulice. Jeden z kriminalistů při zatýkání rozmlátil boční okénko, aby se na mladíka dostal, to ale neměl dělat. Pachatel totiž šlápl na plyn a jednoho z kriminalistů vláčel za autem.

 


Nezalekl se ani tehdy, když jeho kolega varovně vystřelil. Když kriminalistu setřásl, dupnul na plyn a ujel. Zatčení se tak opakovalo o něco později na Vinohradech.


Podívejte se:

 


A po předchozí zkušenosti to už nebylo žádné dva proti jednomu. Místo toho se na mercedes sesypal celý hrozen policistů, takže tentokrát už útěk nepřipadal v úvahu.


"Oba podezřelí jsou teď v cele předběžného zadržení a čeká se, jak soud rozhodně o jejich vazbě. Za loupežné přepadení jim hrozí až 10 let vězení," uvedla policejní mluvčí Jana Rösslerová.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Verešové zastřelili kamarádku přímo před její dcerou. Neuvěřitelné, pláče modelka

Dívka ubodala nejlepší kamarádku kuchyňským nožem. Dala na Facebook nahou fotku

pez, s přispěním O. Špalka TN.cz