Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

vyšetřování vraždy

Zabitý a upálený hledač pokladů z Klánovic byl elitním vojákem!

Muž zavražděný v Klánovickém lese byl zastřelen. Tělo třiatřicetiletého Denise Batisty objevili v sobotu nedaleko železniční trati ve spáleništi. Bylo ohořelé a původně se spekulovalo i o tom, že zemřel nešťastnou náhodou, když narazil na nevybuchlou munici.

Muž měl zálibu ve zbraních a ta se mu stala zřejmě osudnou. 11 června se vydal s detektorem kovů do Klánovických lesů hledat poklady a munici. Z lesa už se ale živý nevrátil. Kolemjdoucí našel jeho tělo ve spáleništi uprostřed lesa nedaleko železniční tratě.
 

Denis Batista se narodil v hlavním městě Uzbekistánu a podle profilu na sociální síti vystudoval vojenskou školu a několik let pracoval jako velitel zvláštní jednotky pohraniční stráže. Pak také v bezpečnostních agenturách - až do roku 2004, kdy se přestěhoval do Prahy. Tam pracoval v několika firmách a spolupracovníci na něj vzpomínají jako na šikovného kolegu.
 

 

Policisté u ohořelého těla našli jen detektor kovů a nic nenasvědčovalo tomu že by batistu někdo zavraždil. Až do včerejška, kdy policie potvrdila, že šlo o násilnou smrt. Podle informací televize Nova byl zastřelen pistolí ráže 7,65. Policie shání svědky, kteří ho mohli vidět buď při cestě do lesa nebo přímo tam.
 

S manželkou Kateřinou by v pátek oslavili šestileté výročí svatby. Místo oslav se žena zhroutila. Že by vražda souvisela s jeho prací v Česku není příliš pravděpodobné. V posledních letech pracoval v obchodech s dárkovým zbožím.

tn.cz / gar