Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

velký rozhovor

ZPOVĚĎ: Vrah z Kmetiněvsi má stále návaly agresivity, říká jeho kamarád z ústavu

TV Nova se podařilo natočit exkluzivní rozhovor s mužem, který strávil nějakou dobu ve výchovném ústavu spolu s Robertem P. - mladíkem, který ve třinácti letech v Kmetiněvsi brutálně zavraždil svoji stejně starou spolužačku. Nebezpečný násilník přitom tento týden, po čtyřech letech na svobodě, skončil ve vazbě kvůli ozbrojené loupeži.

"Z prvních dojmů, tak jakoby, že vůbec by takovou věc, si myslím, ani nemohl udělat, že byl i oblíbený. Nějak to lidi spíš neřešili," říká kamarád "vraha z Kmetiněvsi".

 

Inteligentní kluk, který umí výborně mluvit a na kterého letí holky. Kdo ho neznal, nikdy by netipoval, že chladnokrevně vraždil - tak mluví o kmetiněvském vrahovi jeho kamarádi. I přesto, že už si dávno změnil jméno, dál mu říkají Robin. "Myslím si, že se změnil, ale že ještě furt něco tam asi zůstalo," říká Robinův kamarád z pasťáku.

 

"Nepřijde mi to jako normální člověk, který by jako měl chodit normálně mezi lidi. Měl by být někde v Bohnicích zavřený a kreslit si obrázky, nebo já fakt nevím. Připadalo mi to, jako že to bere jako normální. Takový přístup "no, tak stalo se, stalo, co s tím udělám, teď, no, už nic." Žádná lítost - prostě, že se to stalo, že byl mladej, blbej - asi to tak bral," říká kluk, který zná vraha dobře.

 

 

Podle kamarádů Robin poté, co odešel z výchovného zařízení, jen neustále přemýšlel, jak snadno přijít k penězům. Že přepadával lidi, to lidé v jeho okolí tušili, kolik toho ale měl na svědomí, jen odhadovali. Agresivitu prý občas nedokázal tlumit. "Jsme se třeba někdy v parku s někým prali, tak už ten kluk měl, ten druhej, co prohrával, už dost a on ho stejně ho musel prostě dobít," pokračuje Robinův kamarád.

 

Kvůli deset let staré vraždě se dlouho debatovalo o snížení věku trestní odpovědnosti. Zákony se ale nezměnily, a tak dětským vrahům v trestním rejstříku záznam chybí.

Zuzana Štíchová tn.cz / hru