Zlikvidovali ho

Poláci k nám vozí nebezpečné kuřecí maso. 1,5 tuny už zabavili

Kuřecí maso z Polska
Zdroj: Celní správa
Téma:

Pardubičtí celníci narazili v Hrušové na Orlickoústecku na polskou dodávku kuřecího masa. Jak se později ukázalo, dodávka neměla chlazení, řidič neměl k masu potřebné doklady a samotné kuřecí maso bylo závadné.

"Celníci zastavili dodávku s polskou registrační značkou. Po otevření ložné plochy vozidla byli překvapeni nákladem. Řidič totiž vezl 1 670 kilo porcovaného drůbežího masa, přestože vozidlo nebylo vybaveno chladicím zařízením. Vyzvali jej tedy, aby předložil příslušné doklady ke zboží. Měl však u sebe pouze nekompletní dokumenty, které nasvědčovaly, že nepatří k této zásilce. Deklarovaly totiž 84 nákladových kusů, přičemž celníci napočítali 94 přepravek. Přivolali proto pracovníky veterinární správy Pardubického kraje," uvedl mluvčí celníků Václav Kánský.

 

 

A právě inspektoři veterinární správy přišli na další závažné skutečnosti. Maso například nemělo značku zdravotní nezávadnosti, chyběl doklad o původu masa a zásilka nebyla ani nahlášena krajské veterinární správě. Podle inspektorů byla navíc ve voze nebezpečně vysoká teplota.

 

 

"Veterinární inspektoři shledali tyto vady jako neodstranitelné a kvůli ohrožení zdraví veřejnosti rozhodli o znehodnocení celé zásilky drůbežího masa. Likvidace se uskutečnila za asistence celních orgánů v nejbližším asanačním podniku na náklady kontrolovaného. Převážením prázdných obalů a vozidla se nakonec ukázalo, že průvodní doklady opravdu nepatřily k této zásilce, neboť hmotnost na nich byla o více než čtyři sta kilo menší než ve skutečnosti," doplnil mluvčí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

10 nejnechutnějších nálezů v našich supermarketech!
 

Související témata:
TN.cz