Euroskeptici odmítli jít s "populistkou" Bobošíkovou

Jana Bobošíková
Zdroj: oficiální zdroj

Euroskeptická Strana svobodných občanů se nedohodla na případné předvolební spolupráci se Suverenitou Jany Bobošíkové.

Svobodní ukončili jednání o možné spolupráci s Bobošíkovou. Mluvčí strany Kateřina Kašparová uvedla, že diskuse pokračují se zástupci Věcí veřejných.


"Nepřijal jsem nabídku opustit svobodné, abych reprezentoval populistickou politiku paní Bobošíkové na její kandidátce. Stranu svobodných občanů založenou na idejích ekonomického liberalismu nevyměníme za účelový politický slepenec," uvedl předseda svobodných Petr Mach.


Svobodní tvrdí, že by spojením s Bobošíkovou ztratili své ideje i voliče.


Předvolební rozhovor s Janou Bobošíkovou si můžete připomenout na videu.

"Přišli bychom o šanci prosadit náš hlavní záměr, a to změnit českou politickou kulturu. Nejde udělat prostý součet preferencí našich stran z eurovoleb. Volby do Poslanecké sněmovny jsou o zcela jiných tématech," podotkl šéf pražské organizace svobodných David Hulínský.


Vedle Věcí veřejných jsou prý svobodní v kontaktu s Libertas.cz Vladimíra Železného. Zkrachoval podle Kašparové pokus o kontakt s nově zakládanou stranou TOP 09. Poslanec Miroslav Kalousek, který za ní stojí, prý setkání odmítl.


Kalousek nicméně potvrdil, že jím zakladádaná strana hodlá spolupracovat s hnutím Starostové a nezávislí. V čele TOP 09 byl měl podle všech členů přípravného výboru stanout Karel Schwarzenberg. Více ZDE.


První průzkumy přitom dávají nově vzniklé parta šanci na zisk až 40 procent voličů. Podrobnosti TADY.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax