Příběh

Honzíkovi nefungují plíce, doktoři tápou! Pomáhá mu Dobrý Anděl

Rodině Brummelových z Prahy se před rokem a půl změnil život a to kvůli vážné nemoci jejich syna. Už dvanáct měsíců jim ale pomáhá nadační fond Dobrý Anděl.

Vše začalo tím, že se malý Honzík začal dusit. Lékaři pak zjistili, že mu špatně fungují plíce a dostatečně se mu neokysličuje krev. Od té doby se Honzík neobejde bez kyslíkového přístroje.


"Já se jmenuju Honzík. Musím mít krásný čísla - 98 nebo 97," řekl TV Nova Honzík Brummel. To je v procentech množství kyslíku v jeho krvi - 95 až 98 jsou hodnoty zdravého člověka, Honzíkovi ale bez přístroje kolísají tak, že mu mohou přivodit až srdeční zástavu. Oživovat ho lékaři museli už dvakrát. "Poklesy padají až někam k padesáti procentům, dá se to představit, jako kdyby Honzík stál bez kyslíkové bomby na Mont Everestu. Už se dvakrát stalo, že to Honzíkovi kleslo až na nulu," sdělila Honzíkova maminka Eva Brummelová.


Po zástavách se musel znovu učit chodit a do školky už se nevrátil. Za život vděčí lékařům z pražských nemocnic na Karlově a v Motole. Během loňského roku tam strávil víc než 6 měsíců. Domů mu pak přibyli dva noví kamarádi - lahve se stlačeným kyslíkem, které vypadají jako robot R2-D2 z Hvězdných válek.

 


Jeho maminka, profesionální houslistka, musela kvůli synově nemoci přestat pracovat. Z těžké situace jí pomohly i příspěvky od Dobrého anděla, pro které našla hned několik využití.

 

Co přesně je špatně s Honzíkovými plícemi, nevědí odborníci v Čechách ani jinde na světě. Je možné, že z problémů vyroste, je možné, že ho hadička s kyslíkem bude doprovázet nejen za rok ve škole, ale celý život.

 

Jak se stát Dobrým andělem?
 
Stačí se zaregistrovat na www.dobryandel.cz a začít přispívat libovolnou částkou. Při registraci získáte Andělské číslo, které je současně variabilním symbolem. Platbu pak můžete provést buď trvalým příkazem, nebo třeba kartou.
 
Televize Nova navazuje na loňskou úspěšnou spolupráci s Dobrým Andělem. Lucie Borhyová, Rey Koranteng, Emma Smetana, Markéta Fialová, Kristýna Kloubková, Dana Morávková, Roman Vojtek, Martin Stránský, Nela Boudová, Braňo Holíček, Rudolf Hrušínsky, Hana Maciuchová a mnoho dalších kolegů jsou Dobří Andělé, přidejte se i Vy.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
pet/ Zuzana Štíchová TN.cz