Skončili v nemocnici

Záhadná otrava: Maturanti v Plzni zkolabovali na plese

Téma:

Zvracení, bolest břicha a střevní potíže, právě tyto příznaky mělo v sobotu večer na maturitním plese jednoho z plzeňských gymnázií hned šestnáct studentů. Na večírku proto musela zasahovat záchranka i policie. Čtyři maturanti stále leží v nemocnici v Plzni. Po příčině otravy pátrá policie.

Svůj maturitní ples studenti zorganizovali v jednom z plzeňských hotelů. Kolem půl jedenácté večer ale šestnáct z nich začalo záhadně kolabovat. Stěžovali si na bolesti břicha, zvracení a střevní potíže. Na místo proto přivolali záchrannou službu. Ta studenty ošetřila a tři z nich transportovala do fakultní nemocnice. Na místě zasahovala i policie, která teď řeší, jestli za zdravotní potíže studentů může zkažené jídlo nebo třeba nějaká droga.

 

Z čeho bylo studentům špatně, zatím zůstává otázkou. "Ty potíže, které ti studenti měli, byly tak různorodé, že je těžké říci, co je způsobilo. Lékař proto na místě indikoval transport do zdravotnického zařízení, kde se potvrdí, nebo vyvrátí, nějaká diagnóza," uvedla pro TV Nova Lenka Ptáčková, mluvčí ZZSPK.

Související témata:
ana / S. Vachová TN.cz