Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.5. 2012 22:19

Konopím si léčila rány, ale úřady jí nedaly pokoj. Teď se oběsila

Propagátorka konopí Mária Brodská
Zdroj: TV Nova
Propgátorka konopí Mária Brodská se oběsila

Propagátorka léčivých účinků konopí Mária Brodská se oběsila. Z marihuany vyráběla mastičky, kterými si léčila záněty nohou a mírnila bolesti způsobené rakovinou žaludku. Pochopení pro její pěstování však neměly úřady a soudy, které ji dlouhé roky dokola popotahovaly.

Oběšenou ženu našel její syn. Podle všech indicií se jednalo o sebevraždu. "Zavolaný lékař nezjistil cizí zavinění. Na místě našel taky obsáhlý dopis na rozloučenou, kde své důvody uváděla,“ říká nymburská policejní mluvčí Petra Potočná.

 

V šoku je jak její rodina, tak i kamarádi. Nikdo nechápe, proč si čiperná paní plná elánu a životního optimismu nad sebou uvázala provaz. "Nikdy bych nevěřila, že by něco takového udělala. Byla spíš taková od rány a nenechala si nic líbit,“ říká jedna z šokovaných kamarádek paní Brodské.
 

Podívejte se na reportáž o propagátorce konopí Márii Brodské:
 

 

"Našli jí teď po deseti letech, že měla půjčku. A chtěli na ní 40 tisíc, že jí to budou strhávat z důchodu,“ zmiňuje možný důvod sebevraždy další z kamarádek. Jak to bylo ve skutečnosti se hned tak nedozvíme. Dopis na rozloučenou si střeží její dcera. "Přeju si, aby zůstala v našich srdcích, co víc můžu říct? Není to jednoduchý, musíme to zvládat a jít dál,“ říká dcera propagátorky léčebných účinků konopí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

V Holandsku už si konopí nekoupíme. Zavedou "marihuanové občanky“?

 

Mladí jí fandili, protože se nebála i ve 63 letech na rovinu přiznat, že si na zahrádce pěstuje konopí a léčí si s ním rakovinu a záněty nohou. Své konopné mastičky si obhajovala u všemožných soudů. Dokonce i u toho Nejvyššího. A vždy byla úspěšná. Soudní procesy a odvolání se táhly pět let stále dokola. I to ji mohlo vzít chuť a sílu do života.

tn.cz / hru
Reklama